Të gjitha lajmet

PEJA

Peja synon titull ndërkombëtar

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Peja synon titull ndërkombëtar

10 October, 2019 @0:00

Pas konfirmimit nga FBK-ja se Peja mund të merr pjesë në Ligën Ballkanike, skuadra e Pejës ka treguar synimet për këtë ligë.

Peja në një postim në faqen zyrtare të saj, ka thënë se njëra ndër synimet e skuadrës është edhe titulli në Ballkan Ligë.

Pas një pauze, Peja u rikthye në Superligë dhe në Ballkan Ligë, derisa me ndeshjet e treguara deri më tani tregoi se do të jetë një kundërshtar serioz.

LIPJANI - PRIZRENI

Prizreni barazon bilancin, Canada me triple-double

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

9 October, 2019 @20:50

Pas dy humbjeve në dy xhirot e para, Prizreni e barazoi sonte bilancin duke e regjistruar fitoren e dytë rresht. …

CLUJ - RAHOVECI

Përfundon aventura historike për Rahovecin

FOTO / fiba.com

9 October, 2019 @19:47

Nënkampioni i Superligës së Kosovës, Rahoveci, duke u mposhtur edhe në ndeshjen e dytë kualifikuese për FIBA Europe Cup kundër…

TRANSMETIM

Livestream: Cluj - Rahoveci

9 October, 2019 @18:27

Ndeshjen Cluj - Rahoveci, mund ta ndiqni drejtpërdrejtë nga linku i mëposhtëm.