Të gjitha lajmet

KARAGAÇ

Peja zyrtarizon alo-qendrën më të dalluar të ligës rumune

Foto: KBPeja/fb

Peja zyrtarizon alo-qendrën më të dalluar të ligës rumune

21 September, 2019 @23:30

Skuadra e Pejës mëton të kthehet në Superligë si asnjëherë më parë. Këtë po e vërteton çdo ditë e më tepër, ndërsa sonte ka zyrtarizuar edhe përforcimin e radhës.

Fjala është për qendrën amerikane Jordan Martin, që në stinorin e kaluar ka qenë ndër basketbollistët më të dalluar nën trapez në elitën e basketbollit rumun.

Martin ka pasur mesatare prej 21.6 pikëve për ndeshje dhe 13.1 kërcimeve për ndeshje me ekipin e tij Targu Jiu në stinorin e kaluar dhe pritet të jetë njëri ndër përforcimet më të fuqishme të skuadrës, që të tregojë veten gjatë stinorit. Basketbollisti 25 vjeç ka luajtur 7 ndeshje për ekipin rumun në fund të stinorit të kaluar për të treguar vlerën e vetë aty, me mesatare 32 minuta për lojë.

LEGIA WARSZAWA - PRISHTINA

Pas dy vazhdimeve, eliminohet Prishtina

20 September, 2019 @22:34

Kampionia e Kosovës në basketboll, Prishtina, pas dy vazhdimeve të luajtura kundër skuadrës polake Legia Warszawa, duke u mposhtur me…

LEGIA WARSZAWA - PRISHTINA

OT1: Barazim edhe në vazhdime

20 September, 2019 @22:02

Nuk ndryshohet epërsia as në vazhdimin e parë të ndeshjes Legia Warszawa - Prishtina (74-76). Divine Myles me 26 pikë…

LEGIA WARSZAWA - PRISHTINA OT

Ç4: Ndeshja shkon në vazhdime

20 September, 2019 @21:47

Ndeshja ndërmjet Legia Warszawas dhe Prishtinës, përfundoi me epërsi të barabartë sikurse në ndeshjen e parë dhe kështu do të…

LEGIA WARSZAWA - PRISHTINA

Ç3: Prishtina afër kualifikimit

FOTO/ fiba.com

20 September, 2019 @21:16

Skuadra e Prishtinës pas 30 minutave lojë, është në epërsi prej 9 pikëve (50-59). Aktualisht më i miri te…

LEGIA WARSZAWA - PRISHTINA

Legia - Prishtina, mbyllet pjesa e parë

FOTO / fiba.com

20 September, 2019 @20:45

Pas 20 minutave të parë në Poloni, Prishtina ndodhet në dizavantazh 3 pikësh ndaj Legia Warszawas. Rezultati i pjesës së…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga