Të gjitha lajmet

KARAGAÇ

Peja zyrtarizon edhe Kovaqin

Foto: KBPeja/fb

Peja zyrtarizon edhe Kovaqin

12 September, 2019 @12:57

Basketbollisti pejan, që tashmë ka bërë përvojë në disa skuadra të Kosovës, me rikthimin e KB Pejës në Superligë i është rikthyer verdhezinjëve.

Beqë Kovaqi që në stinorin e fundit djersiti fanellën e Feronikelit dhe arriti që të fus këtë skuadër në elitë të basketbollit kosovar për herë të parë në histori, do të jetë pjesë e Pejës.

SHIKO: TË GJITHA TRANSFERET E REGJISTRUARA TE TË GJITHA KLUBET

Kovaqi 26 vjeç, 193 centimetra i gjatë, njihet për depërtime të shpejta dhe për shutimet e tij nga jashtë.

E Peja ka bërë të ditur se është duke e synuar titullin kampion, që në stinorin e parë të rikthimit të tyre në elitë.

KOMUNIKATË

Të gjitha transferet e klubeve të basketbollit

11 September, 2019 @18:32

Në ditën e fundit të afatit kalimtar, Federata e Basketbollit e Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të…

PEJA

Peja zyrtarizon trajnerin kroat

TOPSPORTI / A.P

11 September, 2019 @18:04

Jeronim Sarin do të jetë trajneri i Pejës në sezonin që vjen! Kroati që ka drejtuar Prishtinën, Bashkimin e Vllazninë…

TRANSFER

Godet Peja, transferon Drilon Hajrizin

TOPSPORTI / ARKIV

11 September, 2019 @17:52

Me t’u rikthyer në Superligë, Peja ka filluar goditjet! Që nga dita e sotme, klubi pejan në dispozicion do ta…

BASHKIMI

I huaji i parë i Bashkimit, Terik Bridgeman

11 September, 2019 @12:39

Pas lojtarit Musab Mala, Bashkimi zyrtarizoi edhe lojarin e parë të huaj, Terik Bridgeman. Terik Bridgeman është i gjatë…

BASHKIMI

Musab Mala te Bashkimi

11 September, 2019 @12:07

Lojtari mitrovicas, Musab Mala, është transferuar te Bashkimi. Musabi do të jetë pjesë e skudrës prizrenase për stinorin 2019/20. Ai…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga