Të gjitha lajmet

PEJA

Peja zyrtarizon trajnerin kroat

TOPSPORTI / A.P

Peja zyrtarizon trajnerin kroat

11 September, 2019 @18:04

Jeronimo Sarin do të jetë trajneri i Pejës në sezonin që vjen!

Kroati që ka drejtuar Prishtinën, Bashkimin e Vllazninë kur bëhet fjalë për klube shqiptare të basketbollit, sezonin që vjen do të jetë në krye të stolit pejan, me lajmin që u zyrtarizua nga vetë klubi në fjalë pak më parë.

Peja, që rikthehet në Superligë pikërisht këtë sezon, do të përbëhet nga lojtarë vendorë të ardhur nga Borea e Penza, ndërkohë që transferime për t’u përmendur janë Drilon Hajrizi nga Bashkimi, kroati Henrik Sirko, francezi Kouasi Jacquez Willy, amerikanët Jamichael Morgan dhe Malcolm Armstead, Beq Kovaqi nga Feronikeli dhe Ergin Grosha nga Ponte Prizreni.

PEJA

Peja zyrtarizon edhe kroatin Sirko

12 September, 2019 @22:36

Skuadra e Pejës, para pak çastesh e zyrtarizoi përforcimin e tretë gjatë ditës së sotme. Bëhetë fjalë për kroatin Henrik…

PEJA

Peja zyrtarizon kosovarin e natyralizuar Armstead

12 September, 2019 @16:30

Pas Drilon Hajrizit, Beq Kovaqit, Peja para pak çastesh e zyrtarizoi edhe fundorin amerikan, Malcolm Armstead. Malcolm Armstead së fundi…

KARAGAÇ

Peja zyrtarizon edhe Kovaqin

Foto: KBPeja/fb

12 September, 2019 @12:57

Basketbollisti pejan, që tashmë ka bërë përvojë në disa skuadra të Kosovës, me rikthimin e KB Pejës në Superligë i…

KOMUNIKATË

Të gjitha transferet e klubeve të basketbollit

11 September, 2019 @18:32

Në ditën e fundit të afatit kalimtar, Federata e Basketbollit e Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të…

TRANSFER

Godet Peja, transferon Drilon Hajrizin

TOPSPORTI / ARKIV

11 September, 2019 @17:52

Me t’u rikthyer në Superligë, Peja ka filluar goditjet! Që nga dita e sotme, klubi pejan në dispozicion do ta…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga