Të gjitha lajmet

PAS NDËRPRERJES SË NDESHJES

Përcakohet dënimi për KB Vëllaznimin

Përcakohet dënimi për KB Vëllaznimin

26 April, 2019 @13:32

Ndeshja ishte ndërprerë për shkak të tymit që u bë në palestrën Shani Nushi në përballjen e parë të PlayOutit të Superligës, ku Vëllaznimi ishte nikoqir ndaj Lipjanit.

Tifozët kishin ndezur flakadanë dhe kishin bërë re të zeza në palestër, derisa ndeshja u shty për një ditë më vonë, të cilën të nesërmën e fitoi Vëllaznimi ngushtë.

E pas verifikimit të raportit Komesari i Garave për këtë gjë ka dënuar me 500 euro klubin e Vëllaznimit.

Por, përveç kësaj ekipi i Vëllaznimit në ndeshjen e ardhshme të saj, qoftë në Superligë në rast të fitores në PlayOut, qoftë në Ligë të Parë sezonin tjetër - do të duhet të luaj një ndeshje pa shikues.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga