Të gjitha lajmet

PAS NDËRPRERJES SË NDESHJES

Përcakohet dënimi për KB Vëllaznimin

Përcakohet dënimi për KB Vëllaznimin

26 April, 2019 @13:32

Ndeshja ishte ndërprerë për shkak të tymit që u bë në palestrën Shani Nushi në përballjen e parë të PlayOutit të Superligës, ku Vëllaznimi ishte nikoqir ndaj Lipjanit.

Tifozët kishin ndezur flakadanë dhe kishin bërë re të zeza në palestër, derisa ndeshja u shty për një ditë më vonë, të cilën të nesërmën e fitoi Vëllaznimi ngushtë.

E pas verifikimit të raportit Komesari i Garave për këtë gjë ka dënuar me 500 euro klubin e Vëllaznimit.

Por, përveç kësaj ekipi i Vëllaznimit në ndeshjen e ardhshme të saj, qoftë në Superligë në rast të fitores në PlayOut, qoftë në Ligë të Parë sezonin tjetër - do të duhet të luaj një ndeshje pa shikues.

NGA INFORMATORI

Dënimet nga dueli i fundit, 450 euro

Foto: KBRahoveci/fb

30 April, 2019 @14:12

Pas përfundimit të serisë gjysmëfinale në përballjet mes Rahovecit dhe Yllit, në Informatorin e fundit të botuar nga FBK-ja janë…

TERMINI I PARË I SERISË FINALE

Seria finale nis shpejt, ja formati

TOPSPORTI/ Arkiv

29 April, 2019 @23:51

Sot është përcaktuar edhe termini i ndeshjes së parë të serisë finale të PlayOffit të Superligës. Pas triumfeve ekspres…

NGA INFORMATORI

Dënohet gjyqtari dhe mbajtësi i statistikave

Foto: nga arkivi

29 April, 2019 @15:57

Në Informatorin e Superligës për ndeshjet e dyta të serisë gjysmëfinale të PlayOffit (Nr. 33), FBK ka bërë të ditur…

NGA INFORMATORI

900 euro gjobë Yllit

29 April, 2019 @14:08

Në Informatorin e publikuar sot për ndeshjet e dyta të serisë gjysmëfinale të PlayOffit në Superligë, është bërë e ditur…

GAME 3: RAHOVECI - YLLI

Historike, Rahoveci në finale!

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

28 April, 2019 @20:56

Stinori historik i Rahovecit, u zbukurua me finalen e madhe në Superligë. Pas finales në Kupën e Kosovës, Rahoveci duke…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga