Të gjitha lajmet

GJILANI

Përforcim nga Novi Pazari, dy largime

Përforcim nga Novi Pazari, dy largime

8 January, 2019 @18:41

Vazhdon aktiviteti i Gjilanit në afatin kalimtar dimëror.

Klubi në fjalë sot ka njoftuar për përforcimin me futbollistin Semir Haxhibulliq nga Novi Pazari. Haxhibulliq luan si mesfushor dhe ka përvojë me skuadra të ndryshme në rajon, përfshirë këtu skuadra si Novi Pazari, BASK Beogradi, Napredak KrusevacI, Shkëndija e Tetovës, Apollonia e Fierit, Gramozi, Besa e Kavajës, Dinamo Tbilisi, Doxa Katokopia, Çelik Nikshiqi, Al Tadamon, Mladost Obarska e Vllaznia e Shkodrës, kurse së fundi mesfushori në fjalë ishte pjesë e skuadrës së Klaksvikut në Ishujt Faroe.

TABELA AKTUALE

Përveç përforcimit të lartpërmendur, Gjilani sot ka njoftuar edhe shkëputjen e kontrave me futbollistët Edon Sadriu dhe Ergon Hyseni, të cilët që nga dita e sotme nuk janë pjesë e klubit gjilanas.

SEMIFINALS: AJAX - TOTTENHAM

Përmbysje fantastike për finalen e parë në Champions!

8 May, 2019 @23:05

Po e përjetojmë një prej sezoneve më të bukura në histori të Ligës së Kampionëve! Pas përmbysjes shokuese nga Liverpooli…

VENDIMET E DISIPLINORES

Llapi e Ballkani dënohen nga Disiplina e FFK-së

8 May, 2019 @20:30

Në Vendimin e fundit të Komisionit Disiplinor të FFK-së është bërë e ditur se KF Llapi nga Podujeva dhe KF…

NGA PORTALI

Zeneli në garë për transferin e vitit

8 May, 2019 @20:21

Futbollisti më i mirë i Kosovës për vitin 2018, Arbër Zeneli, është në garë për të fituar çmimin e transferit…

VENDIMI I DISIPLINËS

Përfundon sezoni për Liridon Lecin

8 May, 2019 @19:36

Futbollisti i Dritës, Liridon Leci është suspenduar për gjashtë ndeshje zyrtare moslojë nga FFK sot. Vendimin e ka marrë…

JAVA 28

Të gjitha ndeshjet të dielën në Ligën e Parë

8 May, 2019 @13:19

Xhiroja XXVIII në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, do të luhet të dielën më 12 maj. Të gjitha…

Të gjitha lajmet nga