Të gjitha lajmet

PARAQITJET

Përforcime nga Afrika e Azia në Superligë

Në pranverë ekipet kosovare do të kenë të huaj në ekip/ BOROZANI/Erdis Driza

Përforcime nga Afrika e Azia në Superligë

17 February, 2015 @16:28

Sipas informacioneve të marra nga Federata e Futbollit të Kosovës, nga klubet kosovare janë paraqitur për regjistrim në mini afatin kalimtar të janarit 15 futbollistë të huaj. 

Skuadrat që kanë regjistruar të huaj në FFK janë: Trepça, Trepça ‘89 dhe Besa. 

Besa ka regjistruar: Zogho Steve Dosfellos, Omattore Ibrahima, Nkafi Gosam Roland Adjoumani dhe Traore Tremoso Noieme - të gjithë nga Bregu i Fildishtë. 

Trepça: Felix Siameh nga Gana; Andri Bobrov nga Ukraina; Hyunsso Lee, Hojun Cho, Won Yeong dhe Min Kyong nga Korea Jugore; 

Trepça ‘89: Obisheran Rohmi, Alloden Ahmed Tovola, Omwuka Michel Nwoso, Sylejman Affez Afinde dhe Olatunde Sundajtudafew - të gjithë nga Nigeria. 

Sipas rregullave në FFK, një skuadër maksimalisht mund të luaj me 6 lojtarë në Superligë

PRETENDENTËT E SUPERLIGËS

Llapi, Liria e Gjilani, në Durrës

Foto: KF Llapi/ Facebook

16 February, 2015 @21:04

Lideri i Ligës së Parë, Llapi, vendi i dytë, Gjilani dhe e katërta, Liria, po tregohen si skuadrat e vetme…

QENDRA NERVORE E UEFA-së

Kush është njeriu që vizitoi FFK-në sot?!

Foto: FFK

16 February, 2015 @20:42

Theodore Theodoridis, është zëvendës Sekretari Gjeneral i UEFA-së dhe drejtor i divizionit për Asociacione Nacionale. Ai përshkruhet si qendra nervore e…

VJEN ZYRTARI

Hapi i parë drejt pranimit në UEFA

Foto: FFK

16 February, 2015 @20:02

Zyrtari i lartë i UEFA-së, Theodore Theodoridis, shef i kabinetit të presidentit të UEFA-së, Michel Platini, ka qëndruar sot në…

MINI AFATI

Sonte përfundon afati kalimtar

BOROZANI/Erdis Driza

16 February, 2015 @19:33

Në mesnatë, përfundon afati kalimtar i futbollistëve në Superligën e Kosovës dhe ligave tjera më të ulëta.  Transfere, përforcime dhe…

HULK

Hulk vazhdon me Zenitin

16 February, 2015 @17:20

Skuadra ruse, Zenit St Petersburg, ka konfrimuar se sulmuesi brazilian, Hulk, ka vënë lapsin në letër për të nënshkruar kontratë…

ETRIT BERISHA

Berisha, portieri më i mirë i javës

16 February, 2015 @16:10

Etrit Berisha po e shfrytëzon në maksimum mungesën e portierit të parë të Lazios, Federico Marchetti, i cili mungoi në…

GAME 4: CLIPPERS - WARRIORS

Kampioni luajti rolin kryesor në “Hollywood”

FOTO/ nba

22 April, 2019 @0:21

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, gabimin që e bëri në shtëpi, nuk e përsëriti në Los Angeles. Warriorsat…

PARIS ST GERMAIN - MONACO

E dyta me radhë, Parisi feston

21 April, 2019 @23:00

Paris St Germain siguroi titullin e kampionit kur Lille barazoi sot ndaj Toulouse’it 0-0. E më vonë, kur nisi…

VOLEJBOLL

Luboteni arrin finalen

21 April, 2019 @22:32

Kampioni i sezonit të rregullt të Superligës në volejboll, Luboteni, me fitore edhe në ndeshjen e dytë ndaj Pejës në…

GAME 4: PACERS - CELTICS

Pa humbje në gjysmëfinale

FOTO/ nba

21 April, 2019 @21:47

Skuadra e Boston Celticsit, pa asnjë humbje në serinë kundër Indiana Pacersit, u kualifikua në gjysmëfinale të Konferencës Lindore. Keltët…

CARDIFF - LIVERPOOL

Fitore e madhe, ‘shpresat’ te United

21 April, 2019 @18:48

Një fitore e madhe për Liverpoolin ndaj Cardiffit sot! “Të Kuqtë” e Kloppit nuk ranë pre e presionit dhe arritën…

Të gjitha lajmet nga