Të gjitha lajmet

NË GJAKOVË

Përforcime prizrenase te Vëllaznimi

Përforcime prizrenase te Vëllaznimi

11 January, 2019 @16:08

Dy basketbollistë prizrenas, me përvojë në Superligë, Arion Balluku dhe Edmond Kryeziu, pritet të zyrtarizohen shpejt te Vëllaznimi i Gjakovës, që garon në Ligë të Parë të Kosovës.

Vëllaznimi po synon Superligën këtë stinor dhe konkurrenca në Ligë të Parë është forcuar, pasi që ekipet po sjellin lojtarë të huaj, por edhe me përvojë nga Superliga.

TABELA AKTUALE

Kështu, Vëllaznimi afatin kalimtar të lojtarëve vendorë të janarit e ka shfrytëzuar mençur, duke marrë lojtarët me përvojë nga Superliga, Balluku dhe Kryeziu.

Balluku së fundi ka qenë pjesë e Rahovecit, ndërsa Kryeziu ka luajtur për Prizrenin.

Ekipi gjakovar ka përfunduar stinorin vjeshtor në vend të dytë të Ligës së Parë me bilans prej tetë fitoreve dhe një humbjeje.

BETTER LIFE - LIPJAN

Lipjani mund të luajë në palestrën e vetë

11 January, 2019 @14:07

Skuadra e re e Superligës, KB Lipjani, para pak çastesh ka bërë të ditur se ka marrë lajmin pozitiv, për…

FBK VENDOS

Rahoveci organizon Final 8 të Kupës

TOPSPORTI/Arkiv

11 January, 2019 @11:53

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) të premten (sot) ka marr vendim që Final 8 i Kupës së…

FENERBAHCE - ZALGIRIS

Vjen këndellja për dy ditë

FOTO/ euroleague

10 January, 2019 @22:30

Pas humbjes nga Khimki, Fenerbahçe kësaj radhe nuk gaboi kundër Zalgirisit dhe e mposhti kundërshtarin me rezultat 78-61. Që…

EFES - KHIMKI

Anadolu Efesi nuk gabon ndaj Khimkit

FOTO/ euroleague

10 January, 2019 @22:25

Skuadra turke Anadolu Efes arriti ta mposhtë Khimkin me rezultat 81-72 dhe e ngriti serinë e fitoreve në 3 ndeshje…

DYSHJA E HUAJ

Prishtina paraqet përforcimet për pranverë

10 January, 2019 @15:45

Klubi i basketbollit të femrave të Prishtinës ka paraqitur për regjistrim basketbollistet e huaja të paralajmëruara më parë. Federata…

DUELI I MBETUR

Caktohen referët dhe termini i ndeshjes së mbetur

10 January, 2019 @15:16

Përballja e mbetur e xhiros së shtatë të Superligës së Kosovës në basketboll, ndërmjet Prizrenit dhe Prishtinës ka mësuar datën…

LAKERS - PISTONS

Kuzma me rekord, Lakers fiton pa Jamesin

FOTO/ nba

10 January, 2019 @12:05

Los Angeles Lakers arriti ta mposhtë Detroit Pistonsin me rezultat 113-100. Një ndeshje për ta mbajtur gjatë në mend për…

MAVS - SUNS

Doncic i jep leksion numrit një të Draftit

10 January, 2019 @11:39

Me performancën fenomenale të Luka Doncicit, Dallas Mavericks e mposhti Phoenix Sunsin me rezultat 104-94. Talenti slloven Doncic shkëlqeu kundër…

BASHKIMI

Pse nuk luajti Humphrey për Bashkimin?

9 January, 2019 @21:44

Nënkampioni i Ligës Ballkanike, Bashkimi, sonte pësoi nga skuadra debutuese Barsy Atyrau me rezultat 81-75. Ndërsa përforcimi më i…

BARSY ATYRAU - BASHKIMI

Bashkimi kthehet me humbje nga Durrësi

9 January, 2019 @21:06

Skuadra kazake Barsy Atyrau, duke e mposhtur Bashkimin me rezultat 81-75, e regjistroi fitoren e parë në Ligën Ballkanike. …

YLLI - PRIZRENI

Vendi i tretë i takon Yllit

2 March, 2019 @20:32

Skuadra nga Suhareka Ylli, duke e mposhtur Prizrenin me rezultat të thellë 91-67, e përfundoi Kupën e Kosovës në…

YLLI - PRIZRENI

Ç3: +23 pikë dalimi

2 March, 2019 @20:09

Dallimi pas 3 çerekëve është 23 pikë në favor të Yllit (67-44). Clayton Everett është më i miri aktualisht te…

PJESA E PARË: YLLI - PRIZRENI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Ylli - Prizreni

2 March, 2019 @19:36

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen për vendin e tretë në Kupën e Kosovës, në mes të Yllit dhe…

YLLI - PRIZRENI

Ç1: Barazim pas 10 minutave

2 March, 2019 @19:15

Pas 10 minutave lojë rezultati në ndeshjen Ylli - Prizreni është i barabartë 18-18. Clayton Everett është më i miri…

YLLI - PRIZRENI

Ylli vs. Prizreni, 5-shet startuese

BOROZANI / ARKIV

2 March, 2019 @18:46

Me fillim nga ora 19:00, sonte për vendin e tretë të Kupës së Kosovës në Rahovec do të përballen Ylli…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga