Të gjitha lajmet

TRANSFER

Përforcimi i katërt i huaj te Prizreni

Përforcimi i katërt i huaj te Prizreni

8 August, 2019 @13:48

Bennet Holley është përforcimi më i ri i KB Prizrenit.

Holley, i gjatë 203 cm, luan si alo-qendër, ndërkohë që gjatë karrierës së tij lojtari në fjalë ishte pjesë e Appalachian State University në NCAA1 për 4 sezone, nga viti 2015 deri në fund të sezonit që e lamë pas.

Në sezonin e fundit mesatarja e tij me këtë skuadër ishte 3.7 pikë, 2.6 kërcime. 0.3 asistime dhe 0.2 vjedhje të topit për ndeshje, mesatare e ngjajshme edhe me sezonet e kaluara.

Në njoftimin e klubit prizrenas u bë e ditur që Holley do të jetë përforcimi i fundit i huaj për prizrenasit për sezonin e ri. Para Holleyt, Prizreni kishte arritur marrëveshje me amerikanët Sanders, Cole dhe Canada.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga