Të gjitha lajmet

KF LLAPI

Përforcon sulmin, shtyen kontratat e 4 futbollistëve

Foto: KF Llapi

Përforcon sulmin, shtyen kontratat e 4 futbollistëve

1 June, 2019 @9:12

Vazhdon puna e Llapit për sezonin e ri të Superligës!

Pas Blendi Memajt, skuadra llapjane dje ka zyrtarizuar edhe një përforcim.

Bëhet fjalë për sulmuesin Emran Ramadani, i cili te Llapi vjen nga skuadra e Renovës.

27-vjeçari Ramadani, luan si sulmues i krahut, deri gjatë karrierës së tij ka luajtur për Hajduk Kulan në Koraci, Shkëndijen e Tetovës, skuadrën e Korabit të Debarit në Maqedoni, Partizanin e Tiranës dhe si dhe Renovën, skuadra e tij e fundit.

Përveç sulmuesit në fjalë, Llapi dje ka vazhduar kontratat edhe me katër futbollistë të rëndësishëm të skuadrës. Të paktën edhe për një vit pjesë e Llapit zyrtarisht do të jenë Benjamin Emini, Mentor Zhdrella, Behar Maliqi dhe Bujar Idrizi.

PARA BARAZHIT

Vëllaznimi me 10 autobusë në “Fadil Vokrri”

Foto nga arkivi

31 May, 2019 @11:58

Skuadra e Vëllaznimit që po kërkon të arrijë Superligën, ka bërë të ditur sot se do të organizojë 10 (dhjetë)…

BARAZH: GJILANI - BESA

Razak vendos, Gjilani mbetet në Superligë

30 May, 2019 @17:50

Me fitoren e Gjilanit është mbyllur dueli i barazhit mes Gjilanit dhe Besës, epilog ky që e mban Gjilanin edhe…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Besa

30 May, 2019 @15:31

Janë caktuar formacionet zyrtare të Gjilanit dhe të të Besës. GJILANI: Haxhihamza, Kastrati, Lila, Kqiku, Kosumi, Aziz, Lopez, Shabani, Nika,…

NGA STINORI 2020/21

KE i UEFA-së miraton tre klube kosovare për gara evropiane

30 May, 2019 @15:10

Në mbledhjen e djeshme të mbajtur të Komitetit Ekzekutiv (KE) të UEFA-së, në Baku të Azerbajxhanit para finales së Europa…

REFERIMI

11 referë të rinj certifikohen

Foto: FFK

29 May, 2019 @14:52

Programi dy vjeçar i mentorëve dhe talentëve të referimit ka përfunduar sot, derisa referët janë certifikuar sot. Alan Snoddy,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga