Të gjitha lajmet

VARESE - PRISHTINA

Përfundon aventura historike e Prishtinës

Përfundon aventura historike e Prishtinës

13 March, 2019 @22:07

Stinori historik në arenën ndërkombëtare për Prishtinën, ka pëfunduar.

Prishtina u mposht nga Varese me rezultat 100-84 në ndeshjen e kthimit në Itali

Prishtina në shtëpi ishte mposhtur me 3 pikë disavantazh dhe sonte i duhej fitorja me minimum 4 pikë epërsi për të kaluar tutje, por këtë nuk e arriti dhe rrjedhimisht u eliminua nga FIBA Europe Cup.

Më i dalluari te skuadra italiane ishte Aleksa Avramovci me 18 pikë.

Te Prishtina Dardan Berisha luajti me 24 pikë, derisa u veçua edhe Divine Myles me 20 pikë.

Varese në çerekfinale do të përballet me Filou Oostenden, kurse Prishtina me këtë humbje i ka përfunduar plotësisht aventurat evropiane për këtë sezon.

REFEREE

Bunjaku kandidat për referim potencial në gara të FIBA-së

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

17 May, 2019 @21:11

Referi prizrenas, Visar Bunjaku, është nominuar nga FBK-ja për kampin FIBA Potential National Referees. Ky kamp mundëson zhvillimin e referëve,…

NGA INFORMATORI NR 38

Publikohen dënimet nga ndeshja e fundit e serisë finale

Foto: K. Derguti/ FBK/ fb

15 May, 2019 @10:55

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka publikuar Informatorin e fundit të Superligës për këtë stinor 2018/19, ku ka bërë…

RAHOVECI - PRISHTINA

Prishtina rikthen titullin në kryeqytet

10 May, 2019 @23:07

Skuadra e Prishtinës, duke e mposhtur Rahovecin në serinë finale të Superligës së Kosovës në basktboll me rezultat 3-1, e…

RAHOVECI - PRISHTINA

Ç3: Pas incidentit, përjashtohen 3 lojtarë

10 May, 2019 @22:37

Pas inicidentit në çerekun e tretë të ndeshjes së katërt të serisë finale të PlayOffit, tashmë referët kanë përjashtuar nga…

RAHOVECI - PRISHTINA

Sulmohet Edo, zbrazet palestra në çerek të tretë

10 May, 2019 @22:30

Në fund të çerekut të tretë u desht të zbrazet palestra. Një top i hedhur i Deshon Minnisit me qëllim…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga