Të gjitha lajmet

MESFUSHORI BELG

Përfundon në Cagliari

Përfundon në Cagliari

5 August, 2019 @18:05

I padëshiruari në Inter, mesfushori belg Radja Nainngolan ka përfunduar në Cagliari.

Sot ekipi i Cagliarit zyrtarizoi marrëveshjen me ish lojtarin e tyre, Nainggolan, që ka qenë pjesë e ekipit ishullor prej sezonit 2009/10 deri në sezonin 2013/14.

Nainggolan 31 vjeç njihet si mesfushor agresiv, luan në qendër të fushës, ndërsa në disa raste është treguar i padisiplinuar që ka bërë të mos ftohet nga reprezentacioni belg, por së fundi edhe nga Inter.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga