Të gjitha lajmet

PJESA E PARË: PRISHTINA - BASHKIMI

Përfundon pjesa e parë në Prishtinë

BOROZANI/ Arkiv

Përfundon pjesa e parë në Prishtinë

9 February, 2019 @19:33

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Prishtina - Bashkimi.

Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 59-35 në favor të Prishtinës.

Ahmed Bashir aktualisht është aktualisht koshashënuesi më i mirë te skuadra e Prishtinës me 19 pikë, derisa te Bashkimi Jordan Capps me 8.

Raporti i gjërë pas ndeshjes.

DISFATË MINIMALE

Kosova U20 mposhtet nga Maqedonia Veriore

Foto: FBK

7 June, 2019 @19:30

Basketbollistët e Kosovës U-20, te meshkujt, kanë zhvilluar një ndeshje shumë të mirë ndaj Maqedonisë Veriore U-20, në udhëtim, por…

KAMPI NACIONAL

Mbi 100 basketbollistë/e në përzgjedhje

Foto: FBK

5 June, 2019 @12:56

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) do të bëjë përzgjedhjen e basketbollistëve të grupmoshës 2005/06 për në Kampin Nacional, i…

VENDIMI I KLUBIT

Rahoveci në gara evropiane

3 June, 2019 @12:40

Klubi i Rahovecit tashmë ka vendosur. Ekipi nënkampion i Kosovës dhe finalist i Kupës së Kosovës, dëshiron të merr pjesë…

NGA TAKIMI FBK - SHTBK

Sanksione për trajnerët që s’marrin pjesë në klinika

30 May, 2019 @14:56

Zyrtarë të Shoqatës së Trajnerëve të Basketbollit të Kosovës (SHTBK), Albert Sylejmani dhe Fidan Shatri, kanë shkuar në zyret e…

REFEREE

Bunjaku kandidat për referim potencial në gara të FIBA-së

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

17 May, 2019 @21:11

Referi prizrenas, Visar Bunjaku, është nominuar nga FBK-ja për kampin FIBA Potential National Referees. Ky kamp mundëson zhvillimin e referëve,…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga