Të gjitha lajmet

CHAMPIONSHIP PLAYOFF

Përsëri në finale

Përsëri në finale

15 May, 2019 @0:16

Pas fitores në ndeshjen e parë 2-1 dhe humbjes në ndeshjen e kthimit 1-0, ndeshja gjysmëfinale e PlayOffit të Championshipit ka shkuar në vazhdime.

As në vazhdime nuk kishte gola dhe pas penalltive të ekzekutuara, Aston Villa për herë të dytë radhazi ka arritur finalen e PlayOffit, duke e mposhtur West Bromwich Albionin 4-3 me 11 metërsha.

Në finale, Aston Villa do të pret fituesin e ndeshjes Leeds United - Derby County. Dueli kthyes mes këtyre dy ekipeve luhet më 15 maj, derisa Leeds fitoi ndeshjen e parë 1-0.

E finalja e madhe që jep biletën e fundit për Premier Ligë 2019/20 luhet më 27 maj në Wembley të Londrës.

Dy ekipet tjera që kanë siguruar Premier Ligën nga Championshipi këtë stinor janë Norwich City dhe Sheffield United.

Aston Villa finalen e kaluar të Playoffit të Championshipit e kishte humbur nga Fulham 1-0, që ua mohoi atyre Premier Ligën.

EDEN HAZARD

Pas finales, bëhet i Realit

14 May, 2019 @11:24

Mesfushori magjik belg, Eden Hazard, pritet të zyrtarizohet si lojtar i ri i Real Madridit pas finales së Europa Ligës,…

FAIR PLAY FINANCIAR

City mund të mbetet pa gara evropiane?!

14 May, 2019 @0:12

Nuk është vetëm ekipi i Milanit që rrezikon mospjesëmarrjen në Ligë të Kampionëve për shkak të fair-playit financiar. Sipas…

BRIGHTON & HOVE ALBION

E larguan pasi mbijetuan stinorin

13 May, 2019 @16:48

Skuadra e cila siguroi mbijetesën në Premier Ligë, Brighton, ka bërë të ditur se ka shkarkuar trajnerin e ekipit, Chris…

MBROJTJA E TITULLIT

Si u bë Manchester City kampion?

13 May, 2019 @0:35

Katërmbëdhjetë fitore radhazi në katërmbëdhjetë ndeshjet e fundit të sezonit e bënë Manchester Cityn kampion të Premier Ligës. City…

MEDIA

Kuptohet ekipi i ri i Herreras

12 May, 2019 @1:24

Mesfushori i Manchester Unitedit, Ander Herrera, i cili do të mbetet lojtar i ri në fund të këtij stinori, tashmë…

Të gjitha lajmet nga Premier League