Të gjitha lajmet

JAVA XXXIII

Pesë skuadra për ikje nga barazhi

Pesë skuadra për ikje nga barazhi

19 May, 2019 @9:21

Përveç ndeshjes së titullit, e cila padiskutim ka vëmendjen kryesore, ndeshje të rëndësishme në Superligë luhen edhe për skuadrat që po tentojnë t’i ikin barazhit.

Rënien nga elita tash e sa kohë e kanë siguruar KEK-u e Liria, derisa Gjilani, Trepça ‘89, Ballkani, Drenica e Flamurtari, ende po luftojnë për t’i ikur zonës së barazhit.

TABELA AKTUALE

Momentalisht në pozitat e barazhit ndodhen Gjilani e Trepça ‘89, mirëpo matematikisht të rrezikuara për të përfunduar në këto pozita janë pesë skuadra e lartpërmendura.

Me fillim nga ora 16:00, përveç duelit Feronikeli vs. Prishtina, do të luhen edhe këto takimet, pas të cilave do të mbyllet sezoni 2018/2019 i Superligës:

Ferizaj vs. Gjilani
Liria vs. Drenica
Flamurtari vs. Llapi
Trepça ‘89 vs. KEK-u
Ballkani vs. Drita

Skuadrat e Superligës që përfundojnë në pozitat 9 dhe 10, në barazh do të përballen me Besën, përkatësisht Vëllaznimin.

FERONIKELI - PRISHTINA

E gjithë vëmendja në Drenas!

19 May, 2019 @9:09

Dita vendimtare e sezonit në elitën e futbollit kosovar! Me fillim nga ora 16:00, në “Rexhep Rexhepi” të Drenasit mes…

SUPERLIGA

3 ekipe nga Kosova në gara të UEFAs

17 May, 2019 @18:54

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi dhe Sekretari Përgjithshëm, Eroll Salihu, po marrin pjesë në takimin dyditor…

GJILANI - LIRIA

Demolojnë Lirinë, shpresojnë në mrekulli

16 May, 2019 @18:49

Gjilani ka shënuar fitore të lehtë dhe të bindshme ndaj Lirisë së Prizrenit sot duke i mposhtur thellë 4-0. …

KEK - FERIZAJI

Shpëtim direkt, Ferizaji i Superligës

16 May, 2019 @18:42

Gjashtë fitore radhazi në gjashtë xhirot e fundit dhe Ferizaji tashmë ka siguruar mbijetesën direkte në Superligë. Bardhekaltërit kanë mposhtur…

PARA FINALES KAMPIONALE

Feronikeli ngrit çmimin e biletave për ndeshjen ndaj Prishtinës

Foto: feronikelifc.com

16 May, 2019 @0:12

Superliga do të mësojë kampionin e ri të saj të dielën në stadiumin Rexhep Rexhepi të Drenasit, në ndeshjen mes…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga