Të gjitha lajmet

PINAR KARSIYAKA - PRISHTINA

Pinar Karsiyaka pa telashe ndaj Prishtinës

FOTO/ fiba

Pinar Karsiyaka pa telashe ndaj Prishtinës

9 January, 2019 @20:19

Skuadra turke Pinar Karsiyaka, me lehtësi e mposhti Prishtinën me rezultat 107-85, në ndeshjen e luajtur në kuadër të FIBA Europe Cupit.

Karsiyaka që nga fillimi i ndeshjes nuk e lëshoi epërsinë, derisa për skuadrën turke kjo ishte ndeshja e 200-të në histori të klubit në garat evropiane.

Sek Henry me 22 pikë e 11 asistime ishte më i dalluari në ndeshje, derisa me double-double prej 21 pikëve e 12 kërcimeve luajti edhe Assem Marei.

Te Prishtina u veçuan Kyan Anderson me 26 pikë, Khalid Boukichou me 22 pikë dhe Dardan Berisha me 16 pikë, por nuk mjaftuan për fitore.

Kjo ishte fitorja e dytë e Karsiyakas në ndeshjen e tretë në Grupin I, derisa për Prishtinën kjo ishte humbja e dytë në tri ndeshje të zhvilluara.

Prishtina ndeshjen e radhës do ta luaj kundër liderit të grupit s.Oliver Würzburg më 23 janar në ora 19:00.

TRANSFEROHET REPREZENTUESI

Shoshi te nënkampioni i FIBA Europe Cup

14 June, 2019 @12:24

Qendra e reprezentacionit të Kosovës në basketboll, Lis Shoshi, është anëtar më i ri i nënkampionit të FIBA Europe Cup…

NJOFTIMI I KB RAHOVECIT

Rahoveci aplikon në Champions

13 June, 2019 @22:24

Nënkampioni i Kosovës në basketboll dhe finalisti i Kupës së Kosovës, KB Rahoveci, ka bërë të ditur sot se zyrtarisht…

KOMUNIKATA E KB BASHKIMI

Bashkimi qartëson vështirësitë që i kaloi në stinorin 2018/19

13 June, 2019 @22:08

KB Bashkimi, përmes faqes zyrtare të ekipit në Facebook, ka lëshuar një komunikatë për media, ku ka qartësuar situatën që…

DISFATË MINIMALE

Kosova U20 mposhtet nga Maqedonia Veriore

Foto: FBK

7 June, 2019 @19:30

Basketbollistët e Kosovës U-20, te meshkujt, kanë zhvilluar një ndeshje shumë të mirë ndaj Maqedonisë Veriore U-20, në udhëtim, por…

KAMPI NACIONAL

Mbi 100 basketbollistë/e në përzgjedhje

Foto: FBK

5 June, 2019 @12:56

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) do të bëjë përzgjedhjen e basketbollistëve të grupmoshës 2005/06 për në Kampin Nacional, i…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga