Të gjitha lajmet

FERONIKELI - MILAN

Pjesa e parë: epërsi minimale e Milanit

Foto: G.P / TOPSPORTI

Pjesa e parë: epërsi minimale e Milanit

10 August, 2019 @21:33

Me rezultat 0-1 është mbyllur pjesa e parë e miqësores mes Feronikelit dhe Milanit, miqësore që po zhvillohet në “Fadil Vokrri” të Prishtinës.

Një goditje me kokë e Andre Silvas në minutën e 18’ që përfundoi mbi portë ishte një nga rastet e para të Milanit për gol, derisa epërsia erdhi nga gjuajtja e lirë e saktë e Susos në minutën e 26’ të ndeshjes. Ishte Andre Silva ai që rrezikoi edhe një herë me një gjuajtje pak para fundit të pjesës së parë, por goditja e tij ishte e pasuksesshme.

Sa i përket Feronikelit, që kryesisht ishte duke u mbrojtur, ra në sy vetëm një goditje e plogësht e Mendurim Hotit në minutën e 39’ të ndeshjes, gjuajtje e cila përfundoi jashtë portës.

Raste tjera për t’u përmendur nuk pati dhe pjesa e parë u mbyll me epërsi minimale të rossonerëve.

FERONIKELI - MILAN

Feronikeli vs. Milan, 11-shet startuese

Foto: G.P / TOPSPORTI

10 August, 2019 @20:24

Pak para ndeshjes, janë publikuar 11-shet startuese të Feronikelit dhe Milanit, të cilat sonte përballen mes vete në një ndeshje…

FERONIKELI - MILAN

Skuadrat në ‘nxemje’, stadiumi jo shumë i mbushur

Foto: G.P / TOPSPORTI

10 August, 2019 @20:06

Pak para ndeshjes skuadrat e Feronikelit dhe Milanit kanë filluar ‘nxemjet’. Ndërkohë, momentalisht bie në sy stadiumi jo edhe aq…

NGA KONFERENCA

Baresi e Massaro të befasuar për pritje dhe sulmuesit më të rrezikshëm

Foto: G. P.

10 August, 2019 @14:52

Në konferencën për shtyp para ndeshjes miqësore që Feronikeli do të luaj ndaj Milanit, kanë folur dyshja legjendare e rossonerëve,…

SKUADRA E MILANIT

Milan vjen me këta lojtarë në Kosovë

9 August, 2019 @14:21

Skuadra e Milanit përmes një njoftimi ka bërë të ditur 24-shen që udhëton për Kosovë për miqësoren me Feronikelin. …

TRANSFER

Edhe një transfer te Ballkani

Foto: FC Ballkani

7 August, 2019 @14:49

Pas dy përforcimeve nga Kameruni që u zyrtarizuan dje, klubi futbollistik Ballkani sot ka njoftuar opinionin me një tjetër…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga