Të gjitha lajmet

PLAY OUTI

Play Outi për Superligë fillon sonte

Play Outi për Superligë fillon sonte

24 April, 2019 @12:04

Sonte me fillim nga ora 19:00, Vellaznimi do të përballet me Lipjanin në ndeshjen e parë të serisë së Play Out-it.

Vëllaznimi ishte mposhtur në finale të Ligës së Parë kundër Feronikelit, derisa Lipjani e përfundoi stinorin e rregullt në pozitën e shtatë, vend ky që dërgon në ndeshjen e Play Outit.

Pas dy ndeshjeve që do të zhvillohen, skuadra që ka rezultat më të mirë do të jetë pjesë e Superligës në sezonin e ardhshëm.

Nëse të dyja skuadrat kanë nga një fitore në dy ndeshjet e luajtura, triumfuese llogaritet skuadra që fitoren e saj e ka të shënuar me epërsi më të thellë.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga