Të gjitha lajmet

PARA NDESHJES NDAJ SHQIPËRISË

Pogba s’luan ndaj Shqipërisë, ftohet talenti

Pogba s’luan ndaj Shqipërisë, ftohet talenti

2 September, 2019 @22:18

Për shkak të një lëndimi, njëri ndër lojtarët më të mirë të Kampionit Botëror, Paul Pogba, nuk do të jetë në dispozicion të selektorit Didier Deschamps për ndeshjet kualifikuese të këtij muaji.

Franca më 7 shtator luan ndaj Shqipërisë, ndërsa me të 10-tin pret Andorrën.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELAT

E mungesa e Pogbasë i ka hapur rrugë talentit francez që luan me sukses te Arsenali, Matteo Guendouzi, i cili është befasuar nga ftesa dhe është treguar jashtëzakonisht i lumtur për mundësinë që i është nga selektori Deschamps.

Franca është lidere e Grupit H kualifikues për EURO 2020, ku garon edhe Shqipëria. Kjo do të jetë ndeshja e parë zyrtare mes ekipeve që prej duelit të zhvilluar në kuadër të EURO 2016, ku kuqezinjtë ishin mposhtur në minutën e fundit të ndeshjes nga Franca.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELAT

Shqipëria ka vetëm 3 pikë më pak se Franca lidere dhe pas duelit ndaj tyre pret në Elbasan Arena Islandën.

KOMBËTARJA

Shqipëria, të ftuarit për ndeshjet e shtatorit

31 August, 2019 @12:48

Është publikar lista e të ftuarve të Edi Rejas për ndeshjet që Shqipëria i zhvillon në muajin shtator. Shqipëria më…

LISTA E KOSOVËS

Challandes publikon listën ndaj Çekisë e Anglisë

30 August, 2019 @13:31

Para dy ndeshjeve më të vështira, selektori Bernard Challandes, që përballet me mungesa të theksuara në ekip, ka shpallë sot…

LISTA E LOJTARËVE

Anglia shpall listën për ndeshje ndaj Kosovës

29 August, 2019 @15:13

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Anglisë, Gareth Southgate, ka publikuar sot listën e lojtarëve që do të kenë të drejtë të…

MALI I ZI

Mali i Zi publikon listën për ndeshjet e shtatorit

27 August, 2019 @16:11

Njëri nga kundërshtarët e përfaqësueses së Kosovës në Grupin A kualifikues drejt EURO 2020, Mali i Zi, ka publikuar listën…

NDESHJET E SHTATORIT

Lista e Bullgarisë për ndeshjet e shtatorit

27 August, 2019 @13:43

Një nga kundërshtarët e Kosovës në Grupin A kualifikues drejt EURO2020, Bullgaria, ka publikuar listën e të ftuarve për ndeshjet…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020