Të gjitha lajmet

BRAD GREENBERG

Polakët e fuqishëm

Foto: fiba.basketball

Polakët e fuqishëm

23 February, 2018 @22:05

Selektori amerikan i Kosovës, Brad Greenberg, ka thënë se paraqitja e ekipit të Kosovës ka qenë e mirë duke pasur parasysh fuqinë që ka.

Ai ka cekur se polakët kanë qenë shumë të mirë në kundërsulme dhe kanë pasur shumë pikë nga banka rezervë - që ka qenë kryesore në krijim të dallimit në rezultat.

ORARI, NDESHJET DHE TABELA

“Polonia është ekip i fuqishëm. Vetëm statistikat nëse i shikojmë, shohim fuqinë e tyre. Kundërsulmet, pastaj pikët e lojtarëve nga banka, thjesht kanë qenë më të mirë se ne. Mirëpo, siç tha edhe Dardani, vetë pjesëmarrja e Kosovës në këto gara është krenari për këta djem dhe ata po japin gjithçka nga vetja. Tash na pret një ndeshje edhe më e vështirë, pas tre ditëve,” ka thënë Greenberg pas ndeshjes.

Kosova është aktualisht në pozitën e fundit në Grupin C kualifikues për Botëror, pas Lituanisë, Polonisë dhe Hungarisë, me tre humbje nga tre ndeshje.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga