Të gjitha lajmet

KINA 2019

Polonia e pandalshme edhe në raundin e dytë

Polonia e pandalshme edhe në raundin e dytë

6 September, 2019 @13:09

Sot ka filluar raundi i dytë në kampionatin botëror që po zhvillohet në Kinë.

Polonia vazhdon formën përfekte duke fituar edhe ndeshjen e parë në raundin e dytë në grupin I, duke e mposhtur Rusinë me rezultat 79-74.

Basketbollisti më efikas për polakët në këtë ndeshje ishte Mateusz Ponitka me 14 pikë dhe 9 kërcime, derisa më efektivi tek rusët ishte Andrey Vorontsevich, i cili luajti me double-double prej 11 pikëve dhe 10 kërcimeve.

Në ndeshjen tjetër të paraditës, Serbia me lehtësi fitoj ndaj Porto-Rikos me rezultat 90-47.

Aloja Nemanja Bjelica ishte lojtari më efikas tek serbët me 18 pikë, ndërsa për Puerto Ricon lojtari më i mirë ishte David Huertas me 11 pikë.

 

DAY 6 @ FIBA WC CHINA 2019

Australia fiton grupin duke e mposhtur Lituaninë

Foto: fiba.basketball

5 September, 2019 @20:32

Në kryendeshjen e ditës së gjashtë në Botërorin Kina 2019, Australia ka mposhtur Lituaninë me rezultat 87-82, duke u kualifikuar…

DAY 5 @ FIBA WC CHINA 2019

Argjentina fiton grupin duke mposhtur Rusinë

FOTO/ fiba.com

4 September, 2019 @17:29

Janë kompletuar fituesit e grupeve A,B dhe C në raundin e parë në Botërorin Kina 2019. Venezuela - Kina

GRUPI D: ITALIA - SERBIA

Italia mposhtet, por kualifikohet

FOTO / fiba.com

4 September, 2019 @16:30

Edhe pse pësuan humbje nga Serbia me rezultat 92-77, Italia u kualifikua së bashku me Serbinë në raundin e dytë…

DAY 5 @ FIBA WC CHINA 2019

Fitore në sekondat e fundit, dhe në vazhdime

Foto: fiba.basketball

4 September, 2019 @13:53

Vazhdon drama në Botërorin që po zhvillohet në Kinë. Porto-Riko - Tunisi Porto-Rikoja shënoi fitore në fund të ndeshjes…

KINA 2019

Dramë në Botëror, SHBA-të me vështirësi ndaj Turqisë

3 September, 2019 @19:43

Kampioni aktual botëror, SHBA-të, pas vazhdimeve kanë mposhtur Turqinë me rezultat 93-92. Turqët kishin mundësi mjaft të mirë që…

Të gjitha lajmet nga Kina 2019