Të gjitha lajmet

NATIONS LEAGUE FINALS

Portugalia-Zvicra, 11-shet startuese

Fotot: uefa.com

Portugalia-Zvicra, 11-shet startuese

5 June, 2019 @19:49

Sot nis pjesa finale e Ligës së Kombeve ku takohen fituesit e grupeve të Ligës A.

Gjysmëfinalja e parë luhet mes Portugalisë dhe Zvicrës sonte, ndërsa nesër mbrëma takohen Franca dhe Anglia.

Dragao

Para ndeshjes së sotme, startuesit janë:

PORTUGALIA: Rui Patricio, Pepe, Ruben Dias, Raphael Guerreiro, Ronaldo, Bernardo Silva, William Carvalho, Bruno Fernandes, Ruben Neves, Semedo dhe Joao Felix.

ZVICRA: Sommer, Mbabu, Akanji, Freuler, Seferovic, Xhaka, Rodriguez, St. Zuber, Schar dhe Shaqiri.

UEFA

Ceferin: Jeni të obliguar ta pranoni Kosovën

30 May, 2019 @10:40

Një deklaratë pozitive për Kosovën dhe futbollin e saj vjen nga Aleksander Ceferin, presidenti i UEFA-së. “Të gjitha shtetet janë…

RAJON

Sejdini premton shpërblime për futbollistët

Foto: SportMedia.mk

25 March, 2019 @12:15

Kryetari i ri i Federatës së Maqedonisë, Muamed Sejdini, pas rezultateve të mira të reprezentacionit në dy përballjet e para…

MINUTAT E KOSOVËS NË STATISTIKA

Të pazëvendësueshmit e Challandesit

TOPSPORTI/ A. P.

18 March, 2019 @23:44

Selektori zviceran i Kosovës, Bernard Challandes, në ndeshjet zyrtare të Kosovës në kuadër të Ligës së Kombeve maksimalisht ka shfrytëzuar…

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve. Faza finale e më të mirëve të Ligës…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve