Të gjitha lajmet

WATFORD

Premier League, vjen shkarkimi i parë

Premier League, vjen shkarkimi i parë

7 September, 2019 @18:39

Pas startit të dobët me vetë 1 pikë në 4 ndeshje, Watford ka vendosur që ta shkarkojë nga detyra trajnerin Javi Gracia.

Gracia sezonin e kaluar e dërgoi Watfordin deri në finale të FA Cup, mirëpo Watford, një skuadër që njihet për shkarkime të shpejta, vendosi ta shkarkojë trajnerin në fjalë pas vetëm 4 ndeshjeve të luajtura këtë sezon.

Se kush do ta drejtojë Watfordin në vijim nuk dihet ende, mirëpo Gracia tashmë u bë shkarkimi i parë nga ekipet e Premier Leagues këtë sezon.

SHEFFIELD WEDNESDAY

Atdhe Nuhiu me trajner të ri

6 September, 2019 @17:35

Atdhe Nuhiu dhe skuadra e tij, Sheffield Wednesday, që nga dita e sotme kanë një trajner të ri. Bëhet fjalë…

TRANSFER

Sevilla përforcohet me Chichariton

2 September, 2019 @14:18

Sevilla ka nënshkruar me sulmuesin meksikan Javier Hernandez “Chicharito” nga West Ham United, në një marrëveshje tre vjeçare, me çmim…

ZYRTARE

Llorente kalon në Serie A

2 September, 2019 @13:08

Napoli ka firmosur sulmuesin e Spanjës, Fernando Llorenten, i cili u largua nga Tottenhami në fund të sezonit të kaluar. …

CHAMPIONSHIP

Bersant Celina me Swansean, pastër në krye të tabelës

Foto: Swansea

31 August, 2019 @19:39

Skuadra e Swansea Cityt ka shënuar fitore minimale sot ndaj Leeds Unitedit si mysafir, për të marrë kreun e tabelës…

CHELSEA - SHEFFIELD

Rikthim i Sheffieldit, Chelsea lëshon pikë

31 August, 2019 @18:25

Prej 2-0 në 2-2! Skuadra e Chelseat sot shpërdori një epërsi dy-golëshe ndaj Sheffieldit në shtëpi, për t’u detyruar më…

Të gjitha lajmet nga Premier League