Të gjitha lajmet

KOMBËTARJA

Prezantohet Reja, mban konferencën e parë

Foto: FSHF

Prezantohet Reja, mban konferencën e parë

17 April, 2019 @17:35

Tashmë është zyrtarizuar plotësisht!

Edi Reja është përzgjedhësi i ri i Kombëtares Shqiptare të futbollit, me trajnerin italian që u prezantua sot zyrtarisht në ambientet e Kombëtares, ndërkohë që mbajti dhe një konferencë për media.

EURO 2020 - GRUPET KUALIFIKUESE

“Jam i lumtur që kam ardhur në krye të Shqipërisë.

Mund të punoja edhe në Itali por dëshiroja një përvojë në drejtimin e kombëtareve dhe jam i lumtur që mora drejtimin e Shqipërisë. Fillimisht kontrata ime është deri në nëntor, e deri atëherë do të shohim se si shkojnë gjërat dhe do të vendosim për të ardhmen.

Kam parë që Shqipëria luan me 4 prapa, unë zakonisht preferoj 3 qendërmbrojtës, mirëpo do të shohim se si do të veprojmë. Nuk dua të ndryshoj shumë filozofinë e krijuar nga De Biazi dhe e rëndësishme është që skuadra të punojë.

Unë kam punuar edhe si vëzhgues talentësh më parë dhe jam i angazhuar që edhe të sjellë lojtarë te Shqipëria. Dua disciplinë dhe preferoj skuadra agresive, por jo gjithmonë, kjo varet edhe nga grupi.

Në përgjithësi, shpresoj të jetë një përvojë e mirë për mua dhe gjërat të ecin mirë.” - u shpreh Reja në konferencën e tij të parë për shtyp.

Testin e parë me Shqipërinë Reja do ta ketë më 8 qershor, datë në të cilën Shqipëria luan si mysafire e Islandës në kuadër të Grupit H kualifikues drejt EURO2020.

EURO 2020

UEFA dënon Malin e Zi para ndeshjes me Kosovën

26 April, 2019 @17:05

Për shkak të koreve raciste të tifozëve në ndeshjen ndaj Anglisë dhe për ndezje të flakadanëve e hudhjeve të gjësendeve…

HEKURAN KRYEZIU

E konfirmon Zurichu, hendikep i madh për Kosovën

22 April, 2019 @10:25

Shtylla e mesfushës së reprezentacionit të Kosovës, Hekuran Kryeziu, ka pësuar lëndim dje në përballjen që ekipi i tij Zurich…

KUALIFIKIMET

Skocia shkarkon trajnerin

18 April, 2019 @14:25

Federata e Futbollit të Skocisë ka bërë të ditur edhe zyrtarisht se ka përfunduar para kohe marrëveshjen me selektorin Alex…

NGA SERIE C NË KOMBËTAREN KUQEZI

Trajneri që pritet të jetë ndihmës i Rejas në kombëtare

Alessandro Calori/ Foto: CdS

16 April, 2019 @15:13

Njeriu i cili pritet të jetë ndihmës i Edy Rejas në kombëtaren e Shqipërisë, sipas mediave sportive tiranase, është italiani…

VEDAT MURIQI

Muriqi kandidat për sulmuesin e vitit

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

2 April, 2019 @18:09

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, me performancën e tij që po tregon në Superligën Turke, është bërë kandidat…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020