Të gjitha lajmet

PRISHTINA - TREPÇA'89

Prishtina çlirohet në pjesë të dytë, titulli në ndeshjen e fundit!

Foto: prishtinafc.com

Prishtina çlirohet në pjesë të dytë, titulli në ndeshjen e fundit!

15 May, 2019 @19:39

Fitorja e dhjetë në 11 ndeshjet e fundit për Prishtinën në Superligë sot ka ardhur në pjesë të dytë të takimit me Trepçën’89.

Pjesa e parë nuk ka sjellë gola, derisa Prishtina kërkonte më shumë. Ka qenë së pari Mërgim Pefqeli, pastaj edhe Gauthier Mankenda që ka tentuar por pjesa e parë përfundoi pa gola, 0-0.

Vlen të ceket një vonesë e pashpjegueshme dhe që duhet të shqyrtohet mirë nga FFK. Mbi 6 minuta është vonuar fillimi i pjesës së dytë të takimit mes Prishtinës - Feronikelit, derisa zyrtarisht nuk u dha asnjë shpjegim për këtë!

E në pjesë të dytë të ndeshjes nikoqirët kapën epërsinë përmes Mankendës 1-0 (48’), që pas kësaj çliroi lojën dhe shpejt shënoi edhe Basit Khalid për 2-0 (67’).

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

Deri në fund të ndeshjs Mankenda pat edhe një rast të mirë për të shënuar, kurse vulën ndeshjen ia qiti Mario Morina me golin e tij në kohën shtesë për përfundimtaren 3-0 (90’+3).

Fitorja e çon Prishtinën në ndeshjen finale të kampionatit me vetëm një opcion, fitoren. Feronikeli lider ka dy pikë më shumë dhe Prishtina duhet ta mposht Feronikelin si mysafir në xhiron e fundit për tu bërë kampion. Çdo rezultat tjetër e bën niklin kampion.

Trepça’89 në anën tjetër dukej më e koncentruar për finale të Kupës, që e sheh si opcion për të dalë në gara evropiane, nëse e fiton Kupën ndaj, gjithashtu Feronikelit në finale.

DRENICA - BALLKANI

Ndajnë pikët, ende rrezikojnë barazhin

Foto: KF Drenica

15 May, 2019 @19:34

Pa fitues është mbyllur dueli mes Drenicës dhe Ballkanit sot, duel ky që u luajt në “Bajram Aliu” të Skenderajt. …

DRITA - FLAMURTARI

Flamurtari me përmbysje, pranë shpëtimit

Foto: Drita FC

15 May, 2019 @19:15

Flamurtari pranë shpëtimit! Skuadra kryeqytetase ka shënuar një fitore të artë në Gjilan ndaj Dritës, për t’iu afruar shumë mbetjes…

LLAPI - FERONIKELI

Një pikë larg titullit

Foto: KFLlapi/fb

15 May, 2019 @18:54

Feronikeli është vetëm një pikë larg titullit kampion të Kosovës. Ekipi i Zekirija Ramadanit ka mposhtur sot Llapin në Zahir…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Ballkani

15 May, 2019 @15:47

Janë publikuar formacionet startuese të Drenicë dhe të Ballkanit. DRENICA: Ymeri, Bejta, Sykaj, Lushtaku, Balde, Thaqi, Mustafa, Dajaku, Uka, Tahiri,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Feronikeli

15 May, 2019 @15:41

Janë publiluar formacionet zyrtare të Llapit dhe të Feronikelit. LLAPI: Ademi, Blakçori, Sinani, Prençi, Idrizi, Namani, Maliqi, Zhdrella, Alidema, Hyseni,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga