Të gjitha lajmet

FLAMURTARI - PRISHTINA

Prishtina fiton derbin e kryeqytetit, vazhdon ndjekjen e kreut

Foto: FC Prishtina

Prishtina fiton derbin e kryeqytetit, vazhdon ndjekjen e kreut

9 April, 2018 @15:53

Flamurtari
Prishtina
Flamurtari 0 : 2 Prishtina
Jamal ARAGO 14', Basit KHALID 87'

Stadiumi "Xhemajl Ibishi", Prishtinë
Prishtina fiton derbin e kryeqytetit, vazhdon ndjekjen e kreut
Prishtina fiton derbin e kryeqytetit, vazhdon ndjekjen e kreut

Në derbin e kryeqytetit dhe njëkohësisht ndeshjen përmbyllëse të xhiros së XXVI në Superligën e Kosovës në futboll, skuadra e Prishtinës e ka mposhtur Flamurtarin me rezultat 0-2.

Flamurtari vs Prishtina

Goli i epërsisë për Prishtinën u shënua nga Jamal Arago në minutën e 14’ të ndeshjes, gol i cili erdhi pas një goditje të lojtarit në fjalë nga afro 16 metra, ndërsa gola të tjerë në pjesën e parë nuk pati.

TABELA AKTUALE SUPERLIGA

Gjatë pjesës së dytë, vendasit nuk u dorëzuan deri në fund dhe tentuan gjetjen e barazimit duke inkuadruar edhe lojtarë me tipare sulmuese nga banka rezervë, mirëpo Prishtina nuk lejoi befasi dhe reagoi në anën tjetër me golin e sigurisë. Ishte Basit Khalid ai që shënoi për 0-2 pas asistimit nga Ahmed Januzi dhe dilema e fituesit u mbyll përfundimisht.

Flamurtari vs Prishtina

Kjo fitore bën që Prishtina ta vazhdojë ndjekjen e kreut, i cili momentalisht okupohet nga Drita, derisa Flamurtari mbetet edhe më tutje në zonën e rrezikshme.

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Flamurtari - Prishtina

9 April, 2018 @13:55

Janë publikuar 11shet startuese të Flamurtarit dhe të Prishtinës:

TURNEU ZHVILLIMOR U16

Luksemburgu U16 mposht Kosovën U16

Foto: FFK

8 April, 2018 @22:05

Kosova U16 sot ka zhvilluar edhe ndeshjen e tretë dhe të fundit në kuadër të turneut zhvillimor që u mbajt…

BALLKANI-RAHOVECI

Ballkani fiton, pranë kreut

8 April, 2018 @16:20

Fitore tepër e rëndësishme për Ballkanin e Suharekës sot, në përballje ndaj Rahovecit. Me anë të fitores 2-0, Ballkani…

LLAPI-GJILANI

Daku kthen Llapin te fitorja

Foto: KF Llapi/fb

8 April, 2018 @16:01

Pas dy barazimeve radhazi, skuadra e Llapit i është rikthyer fitoreve në takimin e luajtur sot ndaj Gjilanit në Podujevë. …

VËLLAZNIMI-DRENICA

Vula vulos, Vëllaznimi fiton

8 April, 2018 @15:58

Një gol i shënuar nga sulmuesi i Vëllaznimit, Lekë Vula, në minutën e 23-të të ndeshjes, ka mjaftuar për fitoren…

VEDAT MURIQI

Muriqi afron Rizen drejt Superligës

8 April, 2018 @13:57

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Vedat Muriqi, ka shënuar dy gola në përballjen e sotme që ekipi i tij Rizespor…

SADAT PAJAZITI, LARGOHET

Pas disfatës në derbi, Gjilani ndahet me trajnerin

20 February, 2019 @16:19

Derbi më i madh i Kosovës, ai ndërmjet Dritës dhe Gjilanit ka lënë ekipin humbës pa trajner. Gjilani përmes…

1/8: LYON - BARCELONA

Pa gola edhe në Francë

19 February, 2019 @22:55

Sikurse në Angli mes Liverpoolit e Bayernit, edhe në takimin e luajtur në Francë mes Lyonit e Barcelonës nuk pati…

1/8: LIVERPOOL - BAYERN

Gjithçka e hapur në ‘Allianz Arena’

19 February, 2019 @22:52

Pa gola është mbyllur dueli i sontëm në ‘Anfield Road’ mes Liverpoolit dhe Bayernit. Mes skuadrave në fjalë u zhvillua…

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

TEAM OF THE WEEK 19

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

19 February, 2019 @20:41

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XIX të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

Të gjitha lajmet nga