Të gjitha lajmet

Prishtina merr dënim për polici!

Foto: KBPrishtina/fb

Prishtina merr dënim për polici!

9 May, 2019 @9:55

Skuadra e Prishtinës është dënuar nga FBK me 100 euro për ndeshjen e tretë të serisë finale të PlayOffit.

Dënimi që e ka marrë Prishtina nuk është i zakonshëm. Ajo është dënuar me 100 euro për shkak të Nenit 48.4 të Propozicioneve të Garave, ku shkruan “Mungesa ose numër i pamjaftuar i pjesëtarëve të PK-së.”

Në ndërkohë, Andin Rashica është gjobitur me 75 euro për shkak të një gabimi teknik në ndeshje. Rashica ka drejtuar bardhekaltërit vendas në këtë takim, pasi që Damir Mulaomerovic ka qenë i suspenduar.

Sa i përket mysafirvë, në Informatorin 37 të Superligës është regjistruar një dënim për gabim teknik, që i ngarkohet Fred Richardsonit, 100 euro.

Seria aktuale e finales është 2-1 në të mirë të Prishtinës, kurse dueli i radhës luhet në Mizahir Isma të Rahovecit.

Të premten më 10 maj me fillim prej orës 20:30 Rahoveci pret Prishtinën për barazim serie 2-2, ose titull kampioni për mysafirët me 1-3.

VOTIMET

Mulaomerovic më i miri i FIBA Europe Cup 18/19

8 May, 2019 @13:08

Trajneri i reprezentacionit të Kosovës dhe i Prishtinës, Damir Mulaomerovic, është përzgjedhur trajneri më i mirë i sezonit në FIBA…

TOP 3 / FIBA EUROPE CUP

Dy ish-lojtarët e Prishtinës në TOP3 të FIBA Europe Cup

8 May, 2019 @12:52

Me votat e fansave të FIBA Europe Cup, dy ish-lojtarët e Prishtinës u futën në TOP 3shen e kësaj gare. …

RAHOVECI - PRISHTINA

Rahoveci për barazim, Prishtina për titull

8 May, 2019 @10:51

Ndeshja e katërt në serinë finale të Superlgës së Kosovës në basketboll në mes të Prishtinës dhe Rahovecit, do të…

GAME 3: PRISHTINA - RAHOVECI

Prishtina rikthen avantazhin e serisë

7 May, 2019 @22:27

Pas humbjes në ndeshjen e dytë të serisë, Prishtina është këndellur dukshëm në ndeshjen e tretë dhe me dominim total…

PRISHTINA - RAHOVECI

Ç3: Thellohet epërsia në Prishtinë

7 May, 2019 @22:00

Pas 30 minutave lojë, rezultati në ndeshjen Prishtina - Rahoveci është 85-63 në favor të Prishtinës. Divine Myles është më…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga