Të gjitha lajmet

ARIAN MEMETI TE PRISHTINA

Prishtina merr Memetin

Prishtina merr Memetin

14 August, 2019 @21:15

Kampionia e Kosovës, Prishtina, ka bërë të ditur para pak çastesh se ka nënshkuar marrëveshje një vjeçare me basketbollistin gjilanas, Arian Memeti.

Memeti që pothuajse gjatë gjitë karrierës së tij ka qenë pjesë e Dritës dhe ekipeve tjera nga ky qytet, së fundi ka luajtur për Lipjanin në Superligë, ku ka pasur mesatare prej 16.1 pikëve për ndeshje, 7.9 kërcime dhe 3.6 asistime për ndeshje.

Basketbollisti 24 vjeçar që vazhdimisht merr pjesë edhe në garat e Streetballit në Kosovë dhe jashtë, me 202 centimetrat e tij pritet t’i ndihmojë bardhekaltërve nga kryeqyteti nën kosh në stinorin 2019/20.

Kalimi në Prishtinë, është arritja më e madhe në karrierën e Memetit.

PRISHTINA

Rikthehet Alihodzic

12 August, 2019 @12:46

Kampionia e Kosovës Prishtina ka rikthyer basketbollistin boshnjak, Fahro Alihodzic, në ekip. Ai ka qenë i transferuar edhe në…

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

TRANSFER

Përforcimi i katërt i huaj te Prizreni

8 August, 2019 @13:48

Bennet Holley është përforcimi më i ri i KB Prizrenit. Holley, i gjatë 203 cm, luan si alo-qendër, ndërkohë që…

KB PRIZRENI

Elliott Cole mbetet në Prizren

TOPSPORTI / A.P

7 August, 2019 @14:44

Përmes një njoftimi në rrjetet sociale, klubi i basketbolli Prizreni ka bërë të ditur që amerikani Elliott Cole do të…

ZYRTARE

Alban Veseli, përforcimi më i ri i Rahovecit

TOPSPORTI / A.P

6 August, 2019 @15:22

Vazhdon puna e palodhshme e Rahovecit këtë afat kalimtar veror. ‘Vreshtarët’ sot njoftuan opinionin me përforcimin më të ri, basketbollistin…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga