Të gjitha lajmet

SHORTI I BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina mëson emrat e kundërshtarëve

BOROZANI/ A. P.

Prishtina mëson emrat e kundërshtarëve

11 July, 2018 @13:50

Skuadra e Sigal Prishtinës, që do të garojë në Ligë të Kampionëve të basketbollit këtë stinor, ka mësuar sot pas shortit rrugën që duhet kaluar drejt fazës grupore të saj.

Në raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve (Basketball Champions League) Sigal Prishtina do të ndeshet me ekipin holandez, Donar Groningen.

Ndeshja e parë luhet në Prishtinë më 20 shtator, ndërsa e kthimit në Holandë më 22 shtator.

Nëse e kalon këtë rival, Prishtina do të pres fituesin e duelit Fribourg Olympic (ZVICËR) - Aytodor Saratov (RUSI), në raundin e dytë kualifikues.

Duelet e raundit të dytë kualifikues do të zhvillohen më 25 e 28 shtator.

Ndërsa në raundin e tretë kualifikues, nëse kalohen dy pengesat e para, Sigal Prishtina do të ndeshet me ekipin turk, Sakarya Buyuksehir. Këto duele janë paraparë të zhvillohen më 1 dhe 4 tetor 2018.

Pas kësaj, ekipi do të futet në fazën grupore të Ligës së Kampionëve, ku marrin pjesë nga 6 ekipe dhe luajnë ndeshje brenda-jashtë për të çuar 4 të parat në raundin e playoffit.

Basketball Champions League qualification routeNDRYSHIME

KB Kalaja ndërron emrin dhe llogon

BOROZANI/ A.P

10 July, 2018 @16:26

Pas një stinori fantastik të kaluar që u zbukurua me inkuadrim në Superligë, Kalaja ka vendosur ndërrimin e emrit të…

TEL AVIV

Maccabi forcohet me MVP-në e Eurocup-it

Foto: euroleague.net

10 July, 2018 @16:07

Skuadra izraelite, Maccabi Tel Aviv, është duke planifikuar të arrijë përsëri në Play Off të Euroleagues. Për këtë, e forcoi…

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Rruga e vështirë e Sigal Prishtinës

BOROZANI/ A. P.

9 July, 2018 @17:31

Liga e Kampionëve në basketboll, ka publikuar tashmë rrjedhën e garave dhe ekipet të renditura sipas raundeve kualifikuese për të…

KOSOVA U18

Lista ngushtohet në 16 lojtarë

Ibrahim Karabeg, përzgjedhës i Kosovës U18/ Foto: FBK

6 July, 2018 @15:30

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U18, Ibrahim Karabeg e ka publikuar listën më të ngushtë, me emrat e basketbollistëve, me të cilat…

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina në Ligë të Kampionëve

BOROZANI/ A. P.

4 July, 2018 @14:07

Nënkampionia e Kosovës në basketboll dhe fituesja e Kupës së Kosovës, Sigal Prishtina, do të merr pjesë në Basketball Champions…

NGA SAN ANTONIO

Fenerbahçe transferon Lauvergnen

4 July, 2018 @11:38

Nënkampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, arriti marrëveshje me lojtarin francez, Joffrey Lauvergne. Lauvergne transferimin e…

SPANOULIS

Nënshkrimi i parë nën Blattin

3 July, 2018 @14:42

Olympiacosi ka bërë lëvizjen e parë në afatin kalimtar të lojtarëve pasi që emëroi David Blattin trajner të skuadrës. …

PËRTEJ OQEANIT

Nga Fenerbahçe te Celtics

Foto: fenerbahceofficial/fb

3 July, 2018 @13:53

Basketbollisti i deritashëm i Fenerbahçes, Brad Wanamaker, është shtesë e re e skuadrës së Boston Celtics, ka zyrtarizuar njoftimin ekipi…

TE KAMPIONI

Warriorsat me super qendrën në trapez

Foto: nba.com

3 July, 2018 @8:55

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, e përforcoi trapezin me qendrën gjigande DeMarcus Cousins. a

LOS ANGELES

Lakers vazhdon me bombardime

Foto: nba.com

2 July, 2018 @23:41

Pas transferimit të super yllit LeBron James, Los Angeles Lakers e forcoi edhe pozitën e fundorit në skuadër.

SHIKUESHMËRIA E XHIROS XVI

“Minatori” dominon

Foto nga arkivi

30 January, 2019 @14:40

Edhe pas xhiros së XVI të Superligës në basketboll është konfirmuar se “Minatori” i Mitrovicës është palestra që mbledh më…

PARA NDESHJES SZOLNOKI - PRISHTINA

Në kërkim të fitores, për shpresa minimale

Foto: FibaEuropeCup Official

30 January, 2019 @11:36

Dueli i sontëm i Prishtinës në Hungari ndaj Szolnoki Olajit pritet të jetë i fundit me shpresë për bardhekaltërit për…

KUPA E KOSOVËS

Rahoveci prezanton llogon e Final 8

30 January, 2019 @11:15

Klubi i Rahovecit ka bërë të ditur se ka përzgjedhur llogon për ndeshjet finale të Kupës së Kosovës 2019 (Final…

DUELET E XHIROS DHE TERMINET

Terminet e ndeshjeve të xhiros XVII

30 January, 2019 @11:04

FBK ka publikuar orarin e ndeshjeve të xhiros XVII të Superligës në basketboll, që zhvillohet këtë fundjavë. Kështu, për…

TEAM OF THE WEEK 16

TOP 5-shja e javës në Superligë (XVI)

29 January, 2019 @19:32

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XVI të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga