Të gjitha lajmet

FERONIKELI-PRISHTINA

Prishtina mposht Niklin, afër të bëhet nënkampion

Foto: prishtinafc.com

Prishtina mposht Niklin, afër të bëhet nënkampion

14 May, 2017 @19:10

Feronikeli
Prishtina
Feronikeli 1 : 2 Prishtina
Behar MALIQI 44' Pen. Basit KHALID 20', Gauthier MANKENDA 62'

Stadiumi Rexhep Rexhpi - Drenas.
Prishtina ka shënuar fitore të rëndësishme sot në kuadër të xhiros së XXXI të Superligës, tashmë ndaj ish-kampionit, Feronikelit dhe atë si mysafir, 1-2. Kanë qenë sulmuesit afrikanë të ekipit bardhekaltër që i kanë dhënë fitore prishtinasve të drejtuar nga Arsim Thaqi. TABELA AKTUALE Së pari Basit Khalid dha golin e avantazhit për Prishtinën, kur shënoi në minutën e 20 të takimit, ndërsa Feronikeli barazoi nga penalltia, të cilën e realizoi Behar Maliqi, për 1-1. Sidoqoftë, në pjesë të dytë Gauthier Mankenda ka shënuar për fitore të madhe të Prishtinës, që falë edhe fitores së Trepçës'89 ndaj Llapit, është afër të bëhet nënkampion.

FLAMURTARI-RAHOVECI

Ademi siguron Superligën për Flamurtarin

14 May, 2017 @18:08

Futbollisti i Flamurtarit, Shqipdon Ademi, ka shënuar 2 herë sot për të rikthyer ekipin e tij në Superligë. Flamurtari ka…

VËLLAZNIMI-DUKAGJINI

Vëllaznimi në Superligë

14 May, 2017 @18:01

Vëllaznimi i Gjakovës është anëtari i ri i Superligës së Kosovës. Me fitore 3-2 ndaj Dukagjinit sot në Gjakovë, ekipi…

WEST HAM - LIVERPOOL

S’ka favore për Arsenalin, Liverpooli shumë pranë Champions Leagues

14 May, 2017 @17:04

Një fitore e madhe e Liverpoolit në Londër sot! Përkundër pritshmërive të mëdha për një favor nga fqinji londinez, Arsenali…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli-Prishtina

14 May, 2017 @16:40

Janë përcaktuar 11-shet startuese për ndeshjen ndërmjet Feronikelit dhe Prishtinës, dueli derbi i kreut të klasifikimit. d

EREDIVISIE

Rashica e Celina në play-off për Europa League, Zeneli jo

14 May, 2017 @16:25

Me ndeshjet e zhvilluara sot përfundoi Eredivisie holandeze. Pas 34 xhirove, Vitesse e Milot Rashicës dhe Twente e Bersant Celinës…

EREDIVISIE

Pas 18 viteve, Feyenoordi kampion i Holandës!

Festa e tifozëve të Feyenoordit për titullin që u fitua pas 18 viteve. Maj 2017.

14 May, 2017 @16:22

Pas fitores së pritur që e shënoi sot ndaj Heraclesit në shtëpi, Feyenoordi është shpallur kampion i elitës së futbollit…

PARA FINALES

Ballistët bojkotojnë finalen e Kupës

14 May, 2017 @16:00

Tifozëria e Shkëndijës së Tetovës, Ballistët, ka bërë të ditur se do të bojkotojë ndeshjen finale të Kupës së IRJ…

HUDDERSFIELD-WEDNESDAY

Sheffield i Nuhiut, një hap para finales

14 May, 2017 @15:43

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu, është një hap para finales së Play-Offit të Championshipit, ku fituesi i finales, siguron Premier…

CHAMPIONS LEAGUE

Kundërshtarët e mundshëm të Trepçës ‘89 në Champions League

14 May, 2017 @15:25

Pasi që u shpallen zyrtarisht kampionë të Kosovës dhe pas sigurimit të së drejtës për të luajtur në kualifikimet për…

CRYSTAL - HULL

Hulli përshëndetet me Premier Ligën!

14 May, 2017 @14:50

Përkundër shkëndijave pozitive dhe formës së mirë në shtëpi që nga emërimi i trajnerit Marco Silva në mes të sezonit,…

LIONEL MESSI

Rrezikon El Clasicon!

20 October, 2018 @21:40

Në ndeshje që Barcelona po e luan ndaj Sevillës, lëndim të dorës pësoi Leo Messi, i cili u detyrua të…

BASHKIMI (F) - TREPÇA (F)

Kampionet vazhdojnë pa humbje

20 October, 2018 @21:27

Kampionet aktuale, vashat e Bashkimit, as në ndeshjen e pestë të stinorit nuk pësuan. Viktima e radhës ishte skuadra e…

KASTRIOTI (F) - SFERA (F)

Bindshëm në Ferizaj

20 October, 2018 @21:07

Vashat e Kastriotit e mposhtën Sferën me rezultat 90-60. Më të dalluarat te skuadra nga Ferizaji ishin Agnesa Rahmani me…

VUSHTRRIA (F) - DRITA (F)

Drita ndriçon me “95 watt” Vushtrrinë

20 October, 2018 @20:55

Vashat gjilanase të skuadrës Drita e regjistruan fitoren e parë të stinorit sot kundër Vushtrrisë. Drita e deklasoi kundërshtaren, duke…

YLLI - PRISHTINA

Mayfield e Boukichou mbi gjysmën e pikëve në fitore

Foto: fiba.basketball

20 October, 2018 @20:48

Dyshja e huaj e Prishtinës, Demario Mayfield e Khalid Boukichou, kanë shkëlqyer në fitore të bardhekaltërve ndaj Yllit në Suharekë,…

Të gjitha lajmet nga