Të gjitha lajmet

BALLKANI - PRISHTINA

Prishtina ndalet në Suharekë

Foto: KFBallkani/fb

Prishtina ndalet në Suharekë

11 September, 2018 @17:39

Ballkani
Prishtina
Ballkani 1 : 1 Prishtina
Blend BAFTIU 72' Gauthier MANKENDA 52'

Stadiumi i qytetit, Suharekë
Pa fitues u mbyll dueli i sotëm mes Ballkanit dhe Prishtinës në Suharekë, duel në të cilin të dyja skuadrat shënuan nga një herë. Për t'u veçuar nga pjesa e parë është një shtyllë e goditur nga Besnik Krasniqi i vendasve dhe një gol i anuluar për shkak të pozicionit jashtë loje, gjithashtu i vendasve, ndërsa golat e ndeshjes u shënuan në pjesën e dytë. TABELA AKTUALE SUPERLIGA Të parët që realizuan ishin mysafirët përmes Gauthier Mankendas, i cili shënoi pas asistimit nga Ahmeti, e më pas vendasit barazuan përmes futbollistit Blend Baftiu, i cili e konkretizoi mundësinë e tij në minutën e 72' të ndeshjes. Në vazhdim të ndeshjes gola nuk pati dhe takimi u mbyll me rezultatin përfundimtar 1-1. Ky është barazimi i parë i Prishtinës sivjet pas dy fitoreve radhazi, ndërsa duhet përmendur që ky ekip ka një takim më pak të zhvilluar. Sa i përket Ballkanit, kjo është pika e katërt sezonale, pikë e cila erdhi në debutimin e trajnerit Sami Sërmaxhaj.

FORMACIONET STARTUESE

Ballkani: Ruxhi, Krasniqi, Potoku, Berisha, Kukaj, Sejdiu, Baftiu, Shabani, Manevski, Emini, Topalli. Kryetrajner: Sami Sërmaxhaj.

Prishtina: Bekaj, Thaqi, Bashiru, Dallku, Bekteshi, Ahmeti, Mustafa, Mankenda, Hoxha, Korenica, Khalid. Kryetrajner: Mirel Josa.


11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Prishtina

11 September, 2018 @15:49

Janë publikuar formacionet startuese të Ballkanit dhe të Prishtinës. Ballkani: Ruxhi, Krasniqi, Potoku, Berisha, Kukaj, Sejdiu, Baftiu, Shabani, Manevski, Emini,…

JAVA 4

Formacionet startuese: Drenica - Gjilani

FOTO/ Arkiv

11 September, 2018 @15:23

Janë caktuar formacinet startuese të Drenicës dhe të Gjilanit. Drenica: Ymeri, Pasoma, Sykaj, Bejta, Islamaj, Mustafa, Thaqi, Tahiri, Elshani, Eminhaziri,…

UEFA

UEFA konfirmon kupën e tretë

11 September, 2018 @12:44

Në fillim të sezonin 2021-2022, UEFA do të nis garën e tretë ekipore përkrah Ligës së Kampionëve dhe Europa League.…

ANALIZË

Fitorja 1

Fotografitë: FFK

11 September, 2018 @11:10

Ishujt Faroe janë kombëtare që kanë fituar 9 pikë në kualifikimet për Russia2018, aty ku ne fituam vetëm 1 pikë.…

KOSOVA - ISHUJT FAROE

Notat e lojtarëve të Kosovës pas fitores

10 September, 2018 @23:13

Pas fitores ndaj Ishujve Faroe, Borozani.com ka vendosur nota për paraqitjet individuale të lojtarëve të Kosovës. LIGA E…

STATS

Viti 2018: 5 ndeshje, 0 humbje!

Foto: A.G

10 September, 2018 @22:56

Pas fitores së arritur sonte, Kosova ka arritur një tjetër statistikë mbresëlënëse! Gjatë vitit 2018, nga përfaqësueset që i…

SKOCIA - SHQIPËRIA

Shqipëria e pafuqishme për Skocinë

10 September, 2018 @22:41

Në takimin e saj të dytë në Ligën e Kombeve, Shqipëria u mposht nga përfaqësuesja e Skocisë me rezultat 2-0.…

BYLBYL SOKOLI

Pas rrahjes, shkarkohet

Foto: KFLlapi/fb

11 October, 2018 @16:30

Trajneri i deritashëm i Llapit, Bylbyl Sokoli, i cili u rrah nga tre persona të panjohur ende pas humbjes nga…

VENDIMET E KOMISIONIT DISIPLINOR

Shportë me plehëra drejt referit, ky është dënimi

9 October, 2018 @16:14

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë të FFK-së ka shqyrtuar procedurat e hapura nga Komesari i Garave të Superligës dhe…

GJILANI - LIRIA

Karahoda vendimtar, pak ‘frymëmarrje’ për Lirinë!

BOROZANI / ARKIV

7 October, 2018 @16:57

Pas 3 xhirove radhazi pa fitore, Liria nga Prizreni sot ka arritur tri pikë shumë të vlefshme në takimin e…

TREPÇA '89 - FLAMURTARI

4 gola, asnjë fitues!

7 October, 2018 @16:52

Në një nga dy takimet e ditës së sotme në Superligën e Kosovës në futboll, Trepça '89 e Flamurtari luajtën…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Flamurtari

7 October, 2018 @14:52

Janë publikuar formacionet zyrtare të Trepçës '89 dhe të Flamurtarit. Trepça ’89: Beqiri, Çerkini, Shosha, Jashari, Basriu, Maloku, Muja, Gava,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga