Të gjitha lajmet

SEMIFINALS GAME 3: YLL - PRI

Prishtina në finale

BOROZANI / A.P

Prishtina në finale

3 May, 2018 @21:48

Ylli
Prishtina
Ylli 68 : 78 Prishtina
Artin GASHI 18 pikë Filip BUNDOVIC 31 pikë

Palestra "13 Qershori", Suharekë

Përkundër luftës së fortë dhe rezistencës së madhe të Yllit, Prishtina arriti ta mbyllë me fitore edhe takimin e tretë gjysmëfinal, për ta arritur kështu finalen e Play Off-it.

Rezultati pas 3 çerekëve ishte pothuajse i barabartë, ndërsa diferencën mysafirët e bënë në 10-minutëshin e fundit, për ta mbyllur duelin me fitore 68-78.

SKEMA E PLAY OFF-IT

Lojtari më i dalluar te kryeqytetasit sonte ishte Filip Bundovic me 31 pikë, 7 kërcime e 1 asistim, kurse te Ylli u veçua Artin Gashi me 18 pikë, 4 kërcime e 1 asistim.

Në finale Prishtina do të përballet me Bashkimin, i cili gjithashtu e fitoi 3-0 serinë e tij gjysmëfinale ndaj Rahovecit.

SEMIFINALS GAME 3: YLL - PRI

P1: Prishtina +3

BOROZANI

3 May, 2018 @20:42

Pas 20 minutave lojë në Suharekë, rezultati shënon 33-36 në të mirë të Prishtinës. Ndeshja në përgjithësi është e barabartë,…

SEMIFINALS GAME 3: YLL - PRI

Ylli vs. Prishtina, pesëshet startuese

BOROZANI

3 May, 2018 @19:58

Janë publikuar pesëshet startuese të Yllit dhe Prishtinës, skuadra të cilat sonte përballen në kuadër të ndeshjes së tretë të…

GAME 3: PENZA - BASHKIMI

Vajzat e Bashkimit kampione të Kosovës!

BOROZANI / A.P

3 May, 2018 @19:05

Vajzat e Bashkimit janë zyrtarisht kampione të Kosovës për sezonin 2017/2018 të Superligës së femrave në basketboll. Pas 2 fitoreve…

GAME 2: ROCKETS - JAZZ

Barazojnë serinë

Foto: UtahJazz/twitter

3 May, 2018 @11:44

Fitorja me rezultat 116-108 e Utah Jazz kundër Houston Rockets, bëri që të barazohet seria në këtë përballje. Utah arriti…

FIBA EUROPE CUP FINAL

Reyer Venezia triumfon në FIBA Europe Cup

2 May, 2018 @23:01

Me fitore edhe në ndeshjen e dytë finale, 81-79 sonte, Umana Reyer Venezia, është fitues i FIBA Europe Cup…

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

TEAM OF THE WEEK 19

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

19 February, 2019 @20:41

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XIX të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

RODNEY BULLOCK JR

Prishtina zyrtarizon përforcimin e ri

18 February, 2019 @10:56

Pak minuta më parë, nënkampionja e Kosovës, Prishtina, e zyrtarizoi përforcimin e ri të skuadrës. Basketbollisti Rodney Bullock Jr që…

MICHAEL MITCHELL

Si debutoi Mitchell te Lipjani?

17 February, 2019 @22:47

Te KB Lipjani, në xhiron që e lamë pas, debutoi basketbollisti i huaj i ri i ekipit, Michael Mitchell. …

YLLI - PRISHTINA

Ndeshja 2 ditëshe përfundon pa befasi

17 February, 2019 @19:31

Ndeshja derbi ndërjmet Yllit dhe Prishtinës që u ndërpre dje, ka vazhduar sot nga minuta e fundit e çerekut…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga