Të gjitha lajmet

FAZA E RADHËS

Prishtina në një grup me ekipin e Bamforthit!

Foto: fiba.basketball

Prishtina në një grup me ekipin e Bamforthit!

8 November, 2018 @14:36

Pas sigurimit të kualifikimit në fazën e dytë grupore të FIBA Europe Cup, Prishtina mund të jetë në një grup me ekipin e reprezentuesit të Kosovës Scott Bamforth, Dinamo Sassari.

Krejt kjo, nëse bardhekaltërit përfundojnë Grupin E në vend të dytë, ndërsa Dinamo Sassari mbetet i pari në Grupin H.

Prishtina do të ketë kundërshtarë në fazën e radhës të FIBA Europe Cup vendin e parë të Grupit A (aktualisht: Wurzburg), vendin e parë të Grupit H (aktualisht: Dinamo Sassari) vendin e dytë të Grupit C (aktualisht: Karsiyaka) dhe vendin e dytë të Grupit E (që e mban vetë Prishtina).

REFEREE

Bunjaku kandidat për referim potencial në gara të FIBA-së

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

17 May, 2019 @21:11

Referi prizrenas, Visar Bunjaku, është nominuar nga FBK-ja për kampin FIBA Potential National Referees. Ky kamp mundëson zhvillimin e referëve,…

NGA INFORMATORI NR 38

Publikohen dënimet nga ndeshja e fundit e serisë finale

Foto: K. Derguti/ FBK/ fb

15 May, 2019 @10:55

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka publikuar Informatorin e fundit të Superligës për këtë stinor 2018/19, ku ka bërë…

RAHOVECI - PRISHTINA

Prishtina rikthen titullin në kryeqytet

10 May, 2019 @23:07

Skuadra e Prishtinës, duke e mposhtur Rahovecin në serinë finale të Superligës së Kosovës në basktboll me rezultat 3-1, e…

RAHOVECI - PRISHTINA

Ç3: Pas incidentit, përjashtohen 3 lojtarë

10 May, 2019 @22:37

Pas inicidentit në çerekun e tretë të ndeshjes së katërt të serisë finale të PlayOffit, tashmë referët kanë përjashtuar nga…

RAHOVECI - PRISHTINA

Sulmohet Edo, zbrazet palestra në çerek të tretë

10 May, 2019 @22:30

Në fund të çerekut të tretë u desht të zbrazet palestra. Një top i hedhur i Deshon Minnisit me qëllim…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga