Të gjitha lajmet

PP: VENTSPILS - PRISHTINA

Prishtina ngushton epërsinë e vendasve

Foto: fibaeuropecup

Prishtina ngushton epërsinë e vendasve

6 November, 2019 @18:33

Pas disavantazhit nëntë pikësh në fund të çerekut të parë në përballje ndaj Ventspilsit në formë (29-20), Prishtina është treguar më e fuqishme në çerek të dytë të ndeshjes dhe ka arritur ta përfundojë atë në epërsi 27-33, për të përfunduar pjesa e parë e ndeshjes me rezultat 56-53.

Më efikasi i vendasve aktualisht është Timothy Shorts II me 11 pikë, ndërsa te Prishtina po dallohet Dardan Berisha me 14 pikë.

Raporti i plotë, pas ndeshjes

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Ventspils - Prishtina

6 November, 2019 @17:54

Janë caktuar pesëshet e para të Ventspils - Prishtina. VENTSPILS: Janis Berzins, Linards Jaunzems, Timothy Neocartes Shorts II, Janis Kaufmanis,…

TRANSMETIMI

Livestream: Ventspils - Prishtina

6 November, 2019 @17:16

Kampionia e Kosovës në basketboll, Prishtina, sonte në ora 18:00 do të përballet me skuadrën letoneze Ventspils në kuadër të…

NGA INFORMATORI NR 8

Bashkimit 700, Yllit 600 euro dënim

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

5 November, 2019 @22:12

Pas përfundimit të xhiros së tetë të Superligës, ku humbja e Prishtinës ndaj Bashkimit në Sezai Surroi dhe fitorja e…

PRIZRENI

Prizreni përforcohet me amerikanin Nichols

FOTO/ Prizreni

5 November, 2019 @20:14

Skuadra e Prizrenit, sot e zyrtarizoi përforcimin e pestë të skuadrës, amerikanin Ty Nichols. Nichols 190 cm i gjatë, luan…

KB PEJA

Peja zyrtarizon një tjetër përforcim

Foto: KB Peja

5 November, 2019 @14:26

Përmes një njoftimi në faqen e Facebookut, KB Peja ka njoftuar opinionin me përforcimin e radhës. Bëhet fjalë për 22-vjeçarin…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga