Të gjitha lajmet

NGA INFORMATORI

Prishtina pa Mulaomerovicin në ndeshjen e radhës

Prishtina pa Mulaomerovicin në ndeshjen e radhës

6 May, 2019 @15:11

Në Informatorin e fundit të Superligës Nr. 36, pas ndeshjes së dytë të serisë finale Rahoveci - Prishtina, është bërë e ditur se Damir Mulaomerovicit i është dhënë ndalesë e paraqitjes - mos ushtrim deytre në ndeshjen e radhës.

Përveç mos-ushtrimit të detyrës në ndeshjen e tretë të serisë finale të Superligës, Mulaomerovic është dënuar edhe me gjobë 300 euro, shkruan Informatori i FBK-së.

Trajneri i Prishtinës është dënuar konform nenit 50.4 të PG-së, ku shkruan: sjellje josportive, fletëparaqitja nga ana e personave zyrtarë, sjelljet josportive të konstatuara nga xhirimet e TV-së, videoxhirimet apo prezenca e Komesarit të Garave në ndeshje.

Shiko: Playoff Skemën e Superligës

Seria finale është barazuar mbrëmë në Rahovec, ku vreshtarët për herë të parë i shkaktuan humbje Prishtinës këtë sezon në gara vendore dhe aktualisht rezultati është 1-1.

Prishtina është vendase në ndeshjen e tretë të serisë, që luhet më 7 maj me fillim prej orës 20:30 në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve.

Ekipi që arrin tre fitore, shpallet kampion i Kosovës për sezonin 2018/19.

GAME 2: RAHOVECI - PRISHTINA

Super Rahoveci barazon serinë finale

5 May, 2019 @19:12

Humbja e parë e Prishtinës në këtë sezon në ndeshjet e luajtura në garat vendore erdhi në ndeshjen e dytë…

RAHOVECI - PRISHTINA

4+ për Rahovecin, edhe 10 minuta lojë

5 May, 2019 @18:24

Rahoveci e mbylli me 4 pikë në epërsi çerekun e tretë. Rezultati është 68-64 në favor të vreshtarëve. DeShon Minnis…

PJESA E PARË: RAHOVECI - PRISHTINA

+2 pas 20 minutave në “Mizahir Isma”

5 May, 2019 @17:49

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen në mes të Rahovecit dhe Prishtinës. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 41-43…

RAHOVECI - PRISHTINA

Ç1: 7 pikë epërsia në Rahovec

5 May, 2019 @17:17

Ka përfunduar çereku i parë në ndeshjen e dytë të finales së madhe të Superligës së Kosovës në mes të…

NGA INFORMATORI

Nga ndeshja e parë, vetëm një dënim

TOPSPORTI/ A. P.

4 May, 2019 @14:47

Pas ndeshjes së parë të serisë finale të PlayOffit të Superligës, Komesari i Garave të FBK-së ka regjistruar ndeshjen, ndërsa…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga