Të gjitha lajmet

FIBA EUROPE CUP

Prishtina për fitore dhe pozitën e dytë

Prishtina për fitore dhe pozitën e dytë

9 January, 2019 @9:24

Skuadra e Prishtinës sonte do të përballet në një ndeshje shumë të rëndësishme kundër skuadrës turke Pinar Karsiyaka në kuadër të FIBA Europe Cup.

Që të dyja skuadrat kanë nga një fitore e një humbje pas dy ndeshjeve të zhvilluara në Grupin I.

Pinar Karsiyaka ishte mposhtur në ndeshjen e fundit ndaj s.Oliver Wurzburg (87-97), derisa Prishtina e kishte mposhtur Szolnoki Olajin me rezultat 81-76.

Ndeshja do të luhet sonte me fillim nga ora 18:30.TABELA AKTUALE: GRUPI I

1 s.Oliver Wurzburg 2 ndeshje 4 pikë
2 Pinar Karsiyaka 2 ndeshje 3 pikë
3 Prishtina 2 ndeshje 3 pikë
4 Szolnoki Olaj 2 ndeshje 2 pikë

TRANSFEROHET REPREZENTUESI

Shoshi te nënkampioni i FIBA Europe Cup

14 June, 2019 @12:24

Qendra e reprezentacionit të Kosovës në basketboll, Lis Shoshi, është anëtar më i ri i nënkampionit të FIBA Europe Cup…

NJOFTIMI I KB RAHOVECIT

Rahoveci aplikon në Champions

13 June, 2019 @22:24

Nënkampioni i Kosovës në basketboll dhe finalisti i Kupës së Kosovës, KB Rahoveci, ka bërë të ditur sot se zyrtarisht…

KOMUNIKATA E KB BASHKIMI

Bashkimi qartëson vështirësitë që i kaloi në stinorin 2018/19

13 June, 2019 @22:08

KB Bashkimi, përmes faqes zyrtare të ekipit në Facebook, ka lëshuar një komunikatë për media, ku ka qartësuar situatën që…

DISFATË MINIMALE

Kosova U20 mposhtet nga Maqedonia Veriore

Foto: FBK

7 June, 2019 @19:30

Basketbollistët e Kosovës U-20, te meshkujt, kanë zhvilluar një ndeshje shumë të mirë ndaj Maqedonisë Veriore U-20, në udhëtim, por…

KAMPI NACIONAL

Mbi 100 basketbollistë/e në përzgjedhje

Foto: FBK

5 June, 2019 @12:56

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) do të bëjë përzgjedhjen e basketbollistëve të grupmoshës 2005/06 për në Kampin Nacional, i…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga