Të gjitha lajmet

KB PRISHTINA

Prishtina përforcohet me fundor amerikan

Foto: KB Prishtina

Prishtina përforcohet me fundor amerikan

14 September, 2018 @16:05

Divine Myles është përforcimi i radhës te KB Prishtina. Basketbollisti në fjalë është 21-vjeçar, 180 cm i gjatë, dhe luan në pozitën e fundorit. Para se të kalonte te Prishtina, Myles ishte pjesë e kolegjit Stentson (NCAA), derisa në sezonin e fundit atje luajti 31 ndeshje, me mesatare prej 16,8 pikëve, 4,5 kërcimeve dhe 4,2 asistimeve për ndeshje. ORARI I NDESHJEVE TË SUPERLIGËS Kujtojmë që para se të fillojnë ndeshjet e Superligës, Prishtina fillimisht do të përballet me Bashkimin në ndeshjen e Superkupës së Kosovës këtë fundjavë, saktësisht të dielen me fillim nga ora 17:00.

DARDAN BERISHA

S’patëm fat në fund

Foto: fiba.basketball

14 September, 2018 @14:39

Kapiteni i Kosovës, Dardan Berisha, përkundër lojës fenomenale të tij, pas ndeshjes ka thënë se ekipi nuk pat fat në…

REFERËT E SUPERKUPËS

Mehmeti kryesor në Superkupën Bashkimi-Prishtina

BOROZANI/ Arkiv

14 September, 2018 @14:29

Janë përcaktuar referët e ndeshjes së Superkupës së Kosovës që do të luhet këtë të diel me fillim prej orës…

KOSOVA - MAQEDONIA

Humbje, që mund ta eliminojë Kosovën

Foto: FIBA

13 September, 2018 @22:28

Në takimin e parë në kuadër të parakualifikimeve drejt EuroBasket 2021, takim që u zhvillua në sallën e mbushur me…

KOSOVA - MAQEDONIA

Pjesa e parë: Kosova -5

BOROZANI / B.K

13 September, 2018 @21:17

Pas 20 minutave lojë në Prishtinë, rezultati shënon 29-34 në të mirë të Maqedonisë. Maqedonasit kanë qenë gjatë gjithë kohës…

KOSOVA - MAQEDONIA

Kosova vs. Maqedonia, pesëshet startuese

BOROZANI

13 September, 2018 @20:30

Janë publikuar pesëshet startuese të Kosovës dhe Maqedonisë pak minuta para ndeshjes. LINK PËR NDESHJEN KOSOVA: Erjon Kastrati, Dardan…

KOSOVA - MAQEDONIA

Kosova vs. Maqedonia, ku mund ta shikoni ndeshjen?

13 September, 2018 @18:49

Siç u njoftua edhe më parë, sonte Kosova përballet me Maqedoninë në kuadër të parakualifikimeve drejt EuroBasket2021. PARAKUALIFIKIMET DREJT…

TERMINET E XHIROS V

Caktohet orari i xhiros V

17 October, 2018 @23:39

FBK ka publikuar orarin e ndeshjeve të xhiros së pestë të Superligës së Kosovës në basketboll. NDESHJET E XHIROS …

TOP PERFORMANCES @ GW 4

TOP performancat në Superligë (IV)

TOPSPORTI/ A. P.

17 October, 2018 @23:00

Pas përfundimit të të gjitha ndeshjeve të xhiros së katërt në Superligë të Kosovës në basketboll, Eurobasket.com ka përzgjedhur lojtarët…

KUPA 2018/19

Caktohet data e shortit për Kupë

17 October, 2018 @22:49

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur sot se shorti i Kupës së Kosovës 2018/19 do të…

FIBA EUROPE CUP

Mulaomerovic: Falënderoj lojtarët dhe fansat!

17 October, 2018 @21:55

Pas fitores në ndeshjen e tij debutuese me Prishtinën sa i përket garave ndërkombëtare, për media foli Damir Mulaomerovic,…

FIBA EUROPE CUP: PR - CHERKASKI

Fitore në ndeshjen e parë!

Foto: FIBA

17 October, 2018 @21:52

Me fitore e ka mbyllur ndeshjen e parë të sezonit të ri në FIBA Europe Cup skuadra e Prishtinës. Nën…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga