Të gjitha lajmet

KB PRISHTINA

Prishtina përforcohet me kroatin 205 centimetra

Foto: KB Prishtina

Prishtina përforcohet me kroatin 205 centimetra

12 March, 2018 @20:53

Përmes një postimi në Facebook, klubi i Prishtinës ka njoftuar opinionin me përforcimin më të ri.

Bëhet fjalë për kroatin Filip Bundovic, i cili që nga sot është zyrtarisht pjesë e klubit bardhekaltër nga kryeqyteti.

TABELA AKTUALE SUPERLIGA

Bundovic, 205 centimetra i gjatë, luan në pozitat katër dhe pesë, ndërsa së fundi ka qenë pjesë e Sibenikut. Gjatë karrierës së tij ai ishte angazhuar edhe te skuadra e Cedevitës, te EstudiantesSpanjë e te ZrinjskiBosnje, ndërsa me grupmoshat e reja të Kroacisë ka arritur të shpallet kampion i Evropës në vitin 2009.SHQIP NË BOTË

Edon Maxhuni, ‘freshmani’ i dytë më i mirë i sezonit në Perëndim

12 March, 2018 @15:21

Pas humbjes nga skuadra e Fullertonit në ndeshjen e fundit sezonale, skuadra e Long Beach State nuk ka arritur të…

XHIRO XXII

Derbi i mesjavës luhet në Prizren

BOROZANI

12 March, 2018 @14:34

Janë publikuar terminet e ndeshjeve të xhiros së XXII në Superligën e Kosovës në basketboll. Ndeshja mes Yllit dhe…

YLLI - KERASANI

Ylli pa probleme ndaj Kerasanit

12 March, 2018 @10:55

Në takimin e parë të xhiros së XXII në Superligën e Kosovës në basketboll, Ylli ka shënuar fitore të parashikueshme…

NGA ÇAIRI

Shkupi mposht Karposin

12 March, 2018 @8:34

Skuadra e Shkupit, në përballjen e zhvilluar në fundjavë ndaj Karpos Sokolit ka triumfuar me rezultat 107-91, duke regjistruar kështu…

KUPA E KOSOVËS

Duelet e mesjavës në Kupë të Kosovës

18 December, 2018 @13:58

Pas fitores së Trepçës mbrëmë ndaj Prishtinës së Re në kuadër të ndeshjeve të së tetës së finales së Kupës…

PRISHTINA - RAHOVECI

Prishtina lëkundet, por nuk rrëzohet

17 December, 2018 @20:47

Skuadra e Prishtinës, për herë të parë në këtë stinor nuk fitoi me lehtësi. Rahoveci krahas humbjes, tregoi lojë të…

PJESA E PARË: PRISHTINA - RAHOVECI

Pjesa e parë: Prishtina - Rahoveci

17 December, 2018 @19:44

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen ndërmjet Prishtinës dhe Rahovecit. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 42-39 në favor…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Prishtina - Rahoveci

17 December, 2018 @18:55

Janë publikuar pesëshet e para të Prishtinës dhe të Rahovecit. PRISHTINA: AJ Davis, Dardan Berisha, Meriton Ismaili, Kyan Anderson, Fisnik…

PRISHTINA - RAHOVECI

Ndeshja e mbetur: Prishtina - Rahoveci

17 December, 2018 @13:42

Sonte do të luhet ndeshja e mbetur e xhiros së XIII në Superligën e Kosovës në basketboll, ndërmjet Prishtinës dhe…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga