Të gjitha lajmet

PEJA - PRISHTINA

Prishtina triumfon në Pejë

FOTO/ Prishtina BC

Prishtina triumfon në Pejë

5 October, 2019 @20:57

Derbi i xhiros së tretë në Superligë, i takoi Prishtinës.

Kampionia e Kosovës në baskebtoll, Prishtina, e mposhti Pejën me rezultat 72-85.

Pjesa e parë e këtij dueli përfundoi me rezultat 31-37 në favor të Prishtinës, derisa në çerekun e tretë Peja nuk lejoi që të thellohej më tepër disavantazhi.

Megjithatë në 10 minutëshin e fundit, Prishtina ishte më e kujdesshme dhe kështu arriti të shënojë fitore në Pejë.

Koshashënuesi më i mirë i ndeshjes ishte Divine Myles me 22 pikë, derisa mori ndihmë edhe nga Fahro Alihodzic me 21 pikë dhe Mikaile Tmusic me 17 pikë të tjera.

Në këtë ndeshje u rikthye edhe ylli Dardan Berisha, i cili në ndeshjen e parë të tij në Superligë sivjet, ishte shumë afër shifrave triple-double. Ai luajti me 12 pikë, 9 asistime e 7 kërcime.

Te Peja më i miri ishte Henrik Sirko me 15 pikë, 8 kërcime e 8 asistime.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e dytë e Prishtinës në tri ndeshjet e zhvilluara tashmë ngritet në pozitën e dytë, kurse për Pejën ishte humbja e parë e stinorit pas dy ndeshjeve të zhvilluara.

Në xhiron e katërt Prishtina pushon, kurse Peja luan me Feronikelin në Drenas.

PEJA - PRISHTINA

Përfundon pjesa e parë në derbin Peja - Prishtina

5 October, 2019 @19:47

Ka përfunduar pjesa e parë në derbin në mes të Pejës dhe Prishtinës. Pas 20 minutave lojë, rezultati është 31-37…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Peja - Prishtina

5 October, 2019 @18:59

Janë caktuar pesëshet e para në derbin Peja - Prishtina. PEJA: Malcolm Armstead, Jamichael Morgan, Jordan Martin, A.Berisha, Henrik Sirko. …

YLLI - TREPÇA

Ylli kthehet në pjesë të dytë, për krye të tabelës

5 October, 2019 @18:51

Me performancën e treguar në 20 minutëshin e fundit të ndeshjes, Ylli e mposhti Trepçën me rezultat 90-80. Pjesa…

YLLI - TREPÇA

Rezultati i ngushtë në Suharekë

5 October, 2019 @17:41

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen në mes të Yllit dhe të Trepçës. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon…

PRIZRENI - FERONIKELI

Prizreni e bën sefte, Nikli vazhdon me humbje

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

5 October, 2019 @17:11

Skuadra e Prizrenit ka regjistruar fitoren e parë të stinorit. Djelmoshat e trajnerit Arbon Rifati, e mposhtën Feronikelin me rezultat…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga