Të gjitha lajmet

SUPERKUPA (F): PRISHTINA - BASHKIMI

Prishtina vs. Bashkimi, pesëshet startuese

TOPSPORTI / ARKIV

Prishtina vs. Bashkimi, pesëshet startuese

24 September, 2019 @17:25

Me fillim nga ora 17:30, në “Mizair Isma” të Rahovecit Prishtina dhe Bashkimi përballen mes vete në kuadër të Superkupës në kategorinë e femrave.

PESËSHET STARTUESE:

PRISHTINA: Danisha Shaw, Era Shatri, Marigona Rushiti, Irma Konjusha, Nyliah Jamison-Myers.

BASHKIMI: Khadija Brown, Ulpiana Emra, Arbnore Përquku, Saranda Daci, Aisha Muhamed.

SUPERKUPA (F): PRISHTINA - BASHKIMI

Mposhtin Prishtinën, vajzat e Bashkimit fitojnë Superkupën!

TOPSPORTI / A.P

24 September, 2019 @19:25

Vajzat e Bashkimit janë fitueset e Superkupës së sezonit 2018/2019! Skuadra e drejtuar nga trajneri turk Furkan Saglik arriti që…

SUPERKUPA (F): PRISHTINA - BASHKIMI

Finale interesante, epërsi e prizrenaseve

TOPSPORTI / ARKIV

24 September, 2019 @18:22

Finale interesante po zhvillohet mes Prishtinës dhe Bashkimit, skuadra të cilat momentalisht po luftojnë për Superkupën e basketbollit te femrat. …

FINALET E PARA

Një javë para Superkupës

17 September, 2019 @14:05

Edicioni i ri në basketbollin e Kosovës pritet të fillojë me spektakël, pasi më 24 shtator, palestra “Mizahir Isma” do…

XHIROJA E PARË

Superliga e femrave, ndeshjet e xhiros hapëse

TOPSPORTI / A.P

13 September, 2019 @14:18

Më 12 tetor starton Superliga e basketbollit në kategorinë e femrave. Ndeshjet e xhiros hapëse pas shortit janë përcaktuar të…

KOMUNIKATË

Të gjitha transferet e klubeve të basketbollit

11 September, 2019 @18:32

Në ditën e fundit të afatit kalimtar, Federata e Basketbollit e Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave