Të gjitha lajmet

HISTORI

Prishtina vs. Vëllaznimi, të gjitha rezultatet e pasluftës

Prishtina vs. Vëllaznimi, të gjitha rezultatet e pasluftës

Lista e rezultateve është mundësuar nga prishtinafc.com

23 February, 2018 @16:23

Një ditë para ndeshjes mes Vëllaznimit e Prishtinës, faqja zyrtare e klubit kryeqytetas ka publikuar një listë e cila përmban të gjitha rezultatet dhe golashënuesit në ndeshjet me Prishtinës dhe Vëllaznimit që nga sezoni 1999/2000.

Në këtë listë mund të shohim që në periudhën e pasluftës këto dy skuadra janë përballur mes vete 38 herë, ndërsa në përballjet direkte në të gjitha garat Prishtina ka shënuar gjithsej 20 fitore. Skuadra e Vëllaznimit ka shënuar fitore 7 herë, derisa 11 duele kanë përfunduar me barazim.

Përballjet mes Prishtinës dhe Vëllaznimit që nga sezoni 1999/2000:

1999/00:
Vëllaznimi – Prishtina 1:0 (0:0) (Luan Tabaku 68’)
Prishtina - Vëllaznimi 1:2 (0:0) (Kushtrim Munishi 56’ – Arbër Zhubi 79’, Florim Glloxhani 81’)

2000/01:
Prishtina - Vëllaznimi 3:0 (2:0) (Burim Berisha 31’, Sheremet Isufi 36’, Malsor Gjonbalaj 88’)
Vëllaznimi – Prishtina 0:0

2002/03:
Prishtina – Vëllaznimi 0:1 (0:0) (Luan Tabaku 60’)
Vëllaznimi - Prishtina 1:0 (0:0) (Arben Fazlija 82’)

2003/04:
Prishtina – Vëllaznimi 3:1 (2:1) (Besnik Kollari 10’, Sheremet Isufi 18’, Labinot Demolli 78’ – Labinot Efendija 34’)
Vëllaznimi - Prishtina 2:1 (2:0) (Samir Kastrati 16’, 31’ – Uliks Emra 78’)

2004/05:
Prishtina – Vëllaznimi 1:1 (1:1) (Adnan Haliti 23’ – Arber Zhubi 33’)
Vëllaznimi – Prishtina 0:0
Prishtina – Vëllaznimi 0:0
Vëllaznimi – Prishtina 1:1 (0:0) (Artan Lama 55’ – Mervan Hoxha 70’)

2005/06:
Prishtina – Vëllaznimi 0:0
Vëllaznimi - Prishtina 0:1 (0:0) (Arben Zhjeqi 79’)

2006/07:
Vëllaznimi - Prishtina 0:3 (0:0) (Nikollë Dushi 50’, Uliks Emra 66’, Artan Krasniqi 85’)
Prishtina- Vëllaznimi 1:0 (0:0) (Uliks Emra 90+3’)

2007/08:
Vëllaznimi - Prishtina 0:2 (0:1) (Visar Berisha 16’, Isuf Llumnica 75’)
Prishtina – Vëllaznimi 4:3 (1:2) (Visar Berisha 20’, Isuf Llumnica 52’, 75’, Enis Fetahu 60’ – Uliks Emra 7’, Ismet Ramushi 41’, Labinot Efendija 85’)
Superkupa (Prishtinë): Prishtina – Vëllaznimi 1:0 (1:0) (Berat Hyseni 27’)

2008/09:
Vëllaznimi - Prishtina 0:2 (0:1) (Berat Hyseni 45’, 66’)
Prishtina – Vëllaznimi 2:2 (0:2) (Berat Hyseni 56’, Suad Saliagiq 86’ – Robert Gjeraj 7’, Alban Dylazeka 12’)

2009/10:
Prishtina – Vëllaznimi 0:0
Vëllaznimi - Prishtina 2:1 (0:1) (Robert Gjeraj 52’, Alban Dylazeka 58’ – Suad Saliagiq 42’)
Vëllaznimi - Prishtina 2:1 (1:0) (Robert Gjeraj 16’, Dardan Rogova 53’ – Agron Skeraj 85’)

2010/11:
Prishtina – Vëllaznimi 3:2 (1:1) (Taulant Dajaku 22’, Shemsi Osmani 63’, Suad Saliagiq 90’ – Virtyt Hashani 8’, Atdhe Gashi 50’)
Vëllaznimi – Prishtina 0:2 (0:0) /0:3/ p.f. (e ndërprerë në min. 65’) (Astrit Fazliu 54’, 62’)
Prishtina – Vëllaznimi 5:0 (2:0) (Shemsi Osmani 17’, Suad Saliagiq 26’, Azem Ahmeti 75’, Faton Zejnullahu 79’, Behar Maliqi 90’)

2011/12:
Vëllaznimi - Prishtina 2:2 (1:1) (Fatih Karahoda 4’, Fisnik Papuqi 53’ - Qendrim Sejdiu 20’, Ilir Berisha 65’)
Prishtina – Vëllaznimi 4:1 (3:0) (Elhami Berisha 7’, 48’, Behar Maliqi 21’, Faton Zejnullahu 22’ - Fisnik Papuqi 87’)
Prishtina – Vëllaznimi 4:2 (3:1) (Azem Ahmeti 20’, Mentor Mazrekaj 31’, Astrit Fazliu 35’, Liridon Latifi 47’ – Agron Skeraj 24’, Fatih Karahoda 80’)

2012/13:
Prishtina - Vëllaznimi 2:0 (0:0) (Florim Bërbatovci 64’, Behar Maliqi 86’)
Vëllaznimi - Prishtina 0:1 (0:0) (Liridon Kukaj 86’)
Prishtina – Vëllaznimi 5:0 (1:0) (Astrit Fazliu 3’, Liridon Latifi 58’, Florim Bërbatovci 74’, 90’, Mentor Mazrekaj 87’)

2014/15:
Prishtina – Vëllaznimi 1:1 (0:1) (Mentor Zhdrella 72’ (pen) – Valon Kasapi 18’ (pen))
Vëllaznimi – Prishtina 0:2 (0:0) (Bashkim Shala 76’, Shend Kelmendi 89’)
Prishtina – Vëllaznimi 0:0

2016/17:
1/8 e Kupës: Vëllaznimi – Prishtina 0:1 (0:1) (Liridon Leci 7’(pen))

2017/18:
Prishtina – Vëllaznimi 1:0 (Armend Dallku 90+1’)

PARA NDESHJES PRISHTINA - VËLLAZNIMI

Josa: Ndeshje e rëndësishme, duam vazhdimësi rezultatesh

23 February, 2018 @16:06

Para ndeshjes mes dy rivalëve të vjetër të futbollit kosovar, Vëllaznimit e Prishtinës, për prishtinafc.com është shprehur Mirel Josa, kryetrajneri…

5 PËR FUNDJAVË

Java e të mëdhenjëve

23 February, 2018 @13:54

Me dy ndeshje nga La Liga, dy nga Premier Liga dhe një nga Serie A - këto janë TOP 5…

SHORTI I EUROPA LIGËS

Milan-Arsenal, dueli i zjarrtë i Europa Ligës

23 February, 2018 @13:25

Para pak çastesh ka përfunduar shorti i Europa Ligës për të tetën e finales, ndërsa ndër duelet më interesante pritet…

PAMJE TË REJA

Arena Kombëtare, punimet vazhdojnë

Elbasan Arena, stadiumi ku Shqipëria luajti kualifikimet për EURO 2016

23 February, 2018 @12:37

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) para pak çastesh ka publikuar videon e re të punimeve në stadiumin që do të…

6 EKIPET E FUNDIT TË KUALIFIKUARA

Arsenal me humbje shkon tutje, Milan pa probleme

22 February, 2018 @23:13

Në 6 përballjet e fundit të Europa Ligës sonte, përveç Salzburgut që siguroi të tetën e finales me golin…

SALZBURG-SOCIEDAD

Berisha me gol çon Salzburgun përpara

22 February, 2018 @23:07

Mesfushori i shkëlqyeshëm i Kosovës, Valon Berisha, me golin e tij të shënuar nga penalltia, ka kualifikuar Salzburgun në të…

KUALIFIKOHEN 10 SKUADRAT E PARA

Napoli eliminohet nga Europa Liga

22 February, 2018 @21:21

Kanë përfunduar nëntë përballjet e para kthyese të natës në Europa Ligë. Duke llogaritur edhe CSKA Moskën e kualifikuar dy…

SADAT PAJAZITI, LARGOHET

Pas disfatës në derbi, Gjilani ndahet me trajnerin

20 February, 2019 @16:19

Derbi më i madh i Kosovës, ai ndërmjet Dritës dhe Gjilanit ka lënë ekipin humbës pa trajner. Gjilani përmes…

1/8: LYON - BARCELONA

Pa gola edhe në Francë

19 February, 2019 @22:55

Sikurse në Angli mes Liverpoolit e Bayernit, edhe në takimin e luajtur në Francë mes Lyonit e Barcelonës nuk pati…

1/8: LIVERPOOL - BAYERN

Gjithçka e hapur në ‘Allianz Arena’

19 February, 2019 @22:52

Pa gola është mbyllur dueli i sontëm në ‘Anfield Road’ mes Liverpoolit dhe Bayernit. Mes skuadrave në fjalë u zhvillua…

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

TEAM OF THE WEEK 19

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

19 February, 2019 @20:41

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XIX të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

Të gjitha lajmet nga