Të gjitha lajmet

TRAJNERI I RI

Prishtina zyrtarizon Bylbyl Sokolin

Prishtina zyrtarizon Bylbyl Sokolin

4 September, 2019 @16:59

Pas ndarjes me Mirel Josën, Prishtina ka zyrtarizuar si kryetrajner të skuadrës Bylbyl Sokolin, që ka qenë trajner i lirë këtë verë.

Sokoli në stinorin e kaluar kishte bërë mrekulli me Ferizajin, të cilin e kishte ngritur nga pjesa e fundit e klasifikimit në shpëtim direkt të stinorit në Superligë.

Ai i rikthehet bardhekaltërve pas sezonit 2014/15 ku kishte drejtuar ekipin për 25 ndeshje, ku kishte arritur bilanc prej 11 fitoreve, 9 barazimeve dhe 5 humbjeve.

PRISHTINA dhe MIREL JOSA

Ndahen edhe zyrtarisht

3 September, 2019 @13:08

Me titullin “Falemnderit Mirel” Prishtina edhe zyrtarisht ka konfirmuar lajmet e djeshme se ekipi ka ndarë rrugët me trajnerin shqiptar…

TRAJNERI I RI

Qatip Osmani te Prishtina?

2 September, 2019 @16:50

Njëri ndër trajnerët më të dalluar shqiptar, që ditë më parë u shkarkua nga posti i trajnerit të Shkëndijës së…

PRISHTINA

Josa ndahet me Prishtinën?

TOPSPORTI / D.SH

2 September, 2019 @16:34

Pas largimit të Bekim Shotanit nga Vushtrria orë më parë, duket se mund të kemi edhe një largim të…

VUSHTRRIA

Mjaftojnë 3 xhiro, largohet trajneri

2 September, 2019 @13:03

Kanë mjaftuar 3 xhiro që Bekim Shotani dhe Vushtrria ta ndërprejnë bashkëpunimin mes tyre. Sipas një njoftimi të lëshuar nga…

TREPÇA '89 - DRENICA

Harmon në kohën shtesë, ndahen pikët në Mitrovicë

1 September, 2019 @17:59

Me barazim është mbyllur dueli i zhvilluar sot mes Trepçës ‘89 dhe Drenicës në Mitrovicë. Skuadra vendase ishte në epërsi…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga