Të gjitha lajmet

I HUAJI I RADHËS TE KAMPIONIA

Prishtina zyrtarizon Jonathan Janssenin

Prishtina zyrtarizon Jonathan Janssenin

28 August, 2019 @14:15

Kampionia e Kosovës në basketboll, Prishtina, para pak çastesh ka zyrtarizuar përforcimin e radhës të huaj për stinorin e ri 2019/20.

Ai është Jonathan Janssen që vjen nga ekipi i Canterbury Rams të Zelandës së Re.

Janssen në sezonin e fundit ka pasur mesatare prej 6.3 pikëve për ndeshje dhe 4.3 kërcimeve për ndeshje aty në 19 ndeshje sa u paraqit për ekipin në fjalë.

Australiani është 205 centimetra i gjatë dhe luan nën kosh në pozitat e alo-qendrës dhe qendrës. I lindur në Pretoria të Afrikës Jugore, Jansen është 24 vjeç.

MITROVICË

Trepça po kërkon rikthimin e Hajrizit dhe Malës

28 August, 2019 @11:40

Skuadra e Trepçës që në stinorin e kaluar nuk ka arritur të kryejë sezonin në TOP 4 të Superligës, këtë…

PRIZRENI

Ndahen rrugët me Blend Matoshin

TOPSPORTI/ Arkiv

27 August, 2019 @15:04

Skuadra e Prizrenit, përmes një postimi në Facebook, ka bërë të ditur se lojtari pejan Blendi Matoshi, nuk do të…

TE TË GJITHA GRUPMOSHAT

Zyrtarisht nis afati kalimtar

26 August, 2019 @10:47

Federata e Basketbollit të Koosvës (FBK) ka bërë të ditur tash se prej nesër hapet edhe zyrtarisht afati kalimtar i…

MIZAHIR ISMA

Rahoveci numëron karrigat e palestrës

25 August, 2019 @17:12

Skuadra e Rahovecit që do të debutojë këtë stinor në gara ndërkombëtare, ka marrë seriozisht punën për rregullimin e të…

EKSKLUZIVE

E.J. Boyce, amerikani i dytë te Trepça

22 August, 2019 @17:41

Pas Collin Kennedy, Trepça ka nënshkruar marrëveshje me amerikanin e dytë, E.J. Boyce. …

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga