Të gjitha lajmet

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20.

Bëhet fjalë për fundorin amerikan Shea Feehan.

Feehan është i gjatë 183 cm, së fundit ishte pjesë e kolegjit Evansville në NCAA. Ai luajti me mesatare prej 9.8 pikëve, 2.4 kërcimeve dhe 1.1 asistimeve për ndeshje.

TRANSFER

Përforcimi i katërt i huaj te Prizreni

8 August, 2019 @13:48

Bennet Holley është përforcimi më i ri i KB Prizrenit. Holley, i gjatë 203 cm, luan si alo-qendër, ndërkohë që…

KB PRIZRENI

Elliott Cole mbetet në Prizren

TOPSPORTI / A.P

7 August, 2019 @14:44

Përmes një njoftimi në rrjetet sociale, klubi i basketbolli Prizreni ka bërë të ditur që amerikani Elliott Cole do të…

ZYRTARE

Alban Veseli, përforcimi më i ri i Rahovecit

TOPSPORTI / A.P

6 August, 2019 @15:22

Vazhdon puna e palodhshme e Rahovecit këtë afat kalimtar veror. ‘Vreshtarët’ sot njoftuan opinionin me përforcimin më të ri, basketbollistin…

RAHOVECI TV

KB Rahoveci zyrtarizon TV kanalin e klubit

4 August, 2019 @14:08

Nënkampioni i Kosovës në basketboll, KB Rahoveci, sot ka zyrtarizuar marrëveshjen me operatorin Artvision për të nisur kanalin televiziv të…

EUROBASKET 2021

Kosova i nis parakualifikimet me humbje

FOTO/ fiba.com

3 August, 2019 @22:16

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll, sot pësoi humbje nga Luksemburgu me rezultat 88-80, në kuadër të parakualifikimeve për Eurobasket…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga