Të gjitha lajmet

MEDIAT SHKRUAJNË

Pritet vetëm zyrtarizimi nga FSHF

Pritet vetëm zyrtarizimi nga FSHF

15 April, 2019 @14:58

Ish trajneri i Napolit, Atalantas, Cagliarit e Lazios Edy Reja do të jetë edhe zyrtarisht trajner i ri i kombëtares shqiptare, bën të ditur sot CalcioMercato.

“Siç kemi kuptuar ne, Edy Reja do të jetë selektori i ri i Shqipërisë, pas Christian Panuccit të larguar. Kryetari i FSHF-së ka zgjedhur tashmë atë dhe pritet të bëhet zyrtarizimi i shpejtë i tij,” ka shkruar njoftimi.

Njëjtë, për 73 vjeçarin trajner ka shkruar edhe Supersport, që ka bërë të ditur se tashmë Armand Duka i ka prezentuar arsyet e përzgjedhjes së tij Komitetit Ekzekutiv të FSHF-së ndërsa ka mbetur vetëm edhe zyrtarizimi.

Shiko: ORARI i ndeshjeve dhe TABELA drejt EURO2020

Debutimi i Edoardo Rejas në krye të kuqezinjëve pritet të bëhet në qershor, kur kuqezinjtë luajnë ndeshjet e radhës në kuadër të kualifikimeve për EURO 2020.

Nga dy ndeshjet e para Shqipëria ka fituar 3 pikë, pasi që u mposht nga Turqia në Shkodër (0-2, që çoi në largimin e Christian Panuccit) dhe duke e fituar Andorrën (0-3, me selektorin e përkohshëm Ervin Bulku).

S'KA ARENË KOMBËTARE

FSHF përcakton stadiumin për Shqipëri-Moldavi

Pamje nga ndeshja e parë e zhvilluar në Elbasan Arena, Shqipëria-Danimarka/ TOPSPORTI/ Arkiv

2 May, 2019 @23:26

Pasi që punimet në Arenën Kombëtare nuk po duket se do të përfundojnë deri në afatin e paraparë, një zakon…

KOMBËTARJA

Prezantohet Reja, mban konferencën e parë

Foto: FSHF

17 April, 2019 @17:35

Tashmë është zyrtarizuar plotësisht! Edi Reja është përzgjedhësi i ri i Kombëtares Shqiptare të futbollit, me trajnerin italian që u…

NGA SERIE C NË KOMBËTAREN KUQEZI

Trajneri që pritet të jetë ndihmës i Rejas në kombëtare

Alessandro Calori/ Foto: CdS

16 April, 2019 @15:13

Njeriu i cili pritet të jetë ndihmës i Edy Rejas në kombëtaren e Shqipërisë, sipas mediave sportive tiranase, është italiani…

INSPEKTIMI

Kërkohet përfundimi i Arenës deri në qershor

Foto: FSHF

14 April, 2019 @16:05

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka bërë të ditur sot se kreu i FSHF-së bashkë me specialistët e firmave ndërtuese…

FIFA RANKING

Rënie e kuqezinjëve në renditjen e FIFAs

Foto: FSHF

4 April, 2019 @12:21

Humbja nga Turqia dhe fitorja ndaj Andorrës në kuadër të dy ndeshjeve të para kualifikuese për EURO 2020, ka bërë…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja