Të gjitha lajmet

PRIZRENI - FERONIKELI

Prizreni e bën sefte, Nikli vazhdon me humbje

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Prizreni e bën sefte, Nikli vazhdon me humbje

5 October, 2019 @17:11

Skuadra e Prizrenit ka regjistruar fitoren e parë të stinorit.

Djelmoshat e trajnerit Arbon Rifati, e mposhtën Feronikelin me rezultat 100-92.

Amerikani Malcolm Canada ishte i pakapshëm në këtë ndeshje. Ai ishte shumë afër shifrave magjike triple-doule, duke luajtur me 31 pikë, 11 kërcime e 8 asistime.

Canada u ndihmua edhe nga AJ Sanders me 24 pikë e 5 kërcime, derisa pikë dyshifrore shënuan edhe Qëndrim Ajazaj e Mendrit Ademi me nga 12 secili.

Lojtari Elliott Cole, edhe pse ishte në skuadër, nuk luajti as në këtë ndeshje, sikurse në dy ndeshjet e kaluara, derisa pritet rikthimi i tij shumë shpejt.

Te Feronikeli u dalluan Arti Hajdari me 23 pikë, Brandon Scott me 22 pikë dhe Tyron Garland me 21 pikë të tjera.

TABELA AKTUALE

Prizreni me 1 fitore e 2 humbje, përkohësisht ngritet në pozitën e tretë me 4 pikë, kurse Nikli pas 2 ndeshjeve të zhvilluara mbetet pa fitore.

Në xhiron e katërt, Prizreni udhëton në Lipjan, kurse Feronikeli pret Pejën në Drenas.

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (2)

5 October, 2019 @16:18

TopSporti.com ka zgjedhur më të mirët e xhiros së dytë në Superligën e Kosovës në basketboll. Në pesëshen e zgjedhur…

PRIZRENI - FERONIKELI

Prizreni vs. Feronikeli, mbyllet pjesa e parë

TOPSPORTI / ARKIV

5 October, 2019 @15:56

Me rezultat 49-41 është mbyllur pjesa e parë mes Prizrenit dhe Feronikelit, të cilat momentalisht po përballen mes vete në…

PRIZRENI - FERONIKELI

Prizreni vs. Feronikeli, pesëshet startuese

TOPSPORTI / A.P

5 October, 2019 @14:55

Në ndeshjen e parë të xhiros së tretë në Superligë, Prizreni e pret Feronikelin. PESËSHET STARTUESE: Prizreni: AJ Sanders, Edmond…

SUPERLIGA

Xhiroja e tretë, orari i ndeshjeve

TOPSPORTI / A.P

5 October, 2019 @11:11

Xhiroja e tretë në Superligën e Kosovës në basketboll do të luhen sot. TABELA AKTUALE Me fillim nga ora…

RAHOVECI

Sa do të mungojë Alban Veseli?

4 October, 2019 @22:49

Lojtari i Rahovecit, Alban Veseli, u lëndua në ndeshjen e parë kualifikuese të rrethit të parë në Champions League kundër…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga