Të gjitha lajmet

DRAGAN RADOVIC

Prizreni e ka merituar

BOROZANI/ A. P.

Prizreni e ka merituar

24 May, 2018 @13:00

Prizreni e ka merituar

Trajneri i Bashkimit, Dragan Radovic, që u bë trajneri i parë në histori të klubit t’ia sjellë ekipit titullin kampion, në deklaratën e tij pas ndeshjes së mbrëmshme ka thënë se qyteti i Prizrenit e ka merituar këtë titull.

“Mendoj se qyteti i Prizrenit bashkë me tifozët e kanë merituar ta festojnë titullin e kampionit. Kemi qenë shumë më të mirë në pjesën e dytë të sezonit dhe e kemi merituar të shpallemi kampion,” ka thënë Radovic pas ndeshjes, ka shkruar sot Koha ditore.

PLAYOFF SKEMA

Malaziasi 41 vjeç i lindur në Cetinje, ka festuar me ekipin titullin historik mbrëmë, derisa Bashkimi ka mposhtur 3-1 Sigal Prishtinën (kampione e deridjeshme) në serinë finale të PlayOffit të Superligës.

Bashkimi ka fituar titullin e parë të kampionit në histori të klubit, ndërsa emri i Radovicit do të mbahet mend gjatë, si njëri ndër më meritorët për këtë arritje.

GAME 5: CELTICS - CAAVS

Boston Celtics pranë finales

Foto: nba.com

24 May, 2018 @9:32

Boston Celtics, sot në mëngjes në ndeshjen e pestë të serisë ndaj Clevelandit, arriti ta mposht kundërshtarin me rezultat 96-83. …

GAME 4: BASHKIMI-PRISHTINA

Titulli historik, Bashkimi kampion

BOROZANI/A.P.

23 May, 2018 @22:24

Ëndrra shumëvjeçare më në fund u bë realitet. Skuadra e Bashkimit është kampione e Kosovës për stinorin 2017/18. Ekipi portokall…

PJESA E PARË: BASHKIMI-PRISHTINA

S’ka epërsi, as pas pjesës së parë

BOROZANI/ G. P.

23 May, 2018 @21:27

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Bashkimit dhe Sigal Prishtinës, që po luhet në Sezai Surroi. Pas…

ÇEREKU I PARË: BASHKIMI-PRISHTINA

Baraz, pas 10 minutash

BOROZANI/ G. P.

23 May, 2018 @21:15

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes në Prizren. Dueli është mbyllur 18-18, e te Bashkimi më efikasi është…

PALESTRA MBUSHET

S’ka vend të lirë në Sezai Surroi

BOROZANI/ G. P.

23 May, 2018 @21:00

Ndeshja ka filluar, ndërsa pamjet e para nga Sezai Surroi tregojnë se nuk ka ulëse të lirë në palestër tashmë.…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet e para: Bashkimi-Prishtina

BOROZANI/ G. P.

23 May, 2018 @20:53

Trajneri i Bashkimit, Dragan Radovic, dhe ai i Prishtinës, Andin Rashica, kanë publikuar pesëshet e para që do t’ia nisin…

NGA PALESTRA

Kthehen Arpagjik’t

BOROZANI/ G. P.

23 May, 2018 @20:49

Ka filluar festa para lojës në Prizren, derisa tifozët e ekipit, Arpagjik’t, i janë kthyer ekipit të tyre. Palestra…

PALESTRA

Mbushet “Sezai Surroi”

BOROZANI/ G. P.

23 May, 2018 @20:38

Një numër i madh i adhuruesve të Bashkimit, afro një orë para ndeshjes, kanë mbushur palestrën Sezai Surroi. Bashkimi…

GAME 4: BASHKIMI - PRISHTINA

Bashkimi kampion apo vazhdim i serisë?

BOROZANI / A.P

23 May, 2018 @14:54

Bashkimi kampion apo seria vazhdon? Këtë do ta kuptojmë sonte pas duelit të katërt final mes Bashkimit dhe Prishtinës, duel…

ROOKIE TEAM

5shja më e mirë Rookie e stinorit

Foto: nba.com

23 May, 2018 @11:23

Është caktuar pesëshja më e mirë e vitit në NBA, të përbërë nga lojtarët Rookie (viti i parë në NBA). …

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

TEAM OF THE WEEK 19

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

19 February, 2019 @20:41

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XIX të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

RODNEY BULLOCK JR

Prishtina zyrtarizon përforcimin e ri

18 February, 2019 @10:56

Pak minuta më parë, nënkampionja e Kosovës, Prishtina, e zyrtarizoi përforcimin e ri të skuadrës. Basketbollisti Rodney Bullock Jr që…

MICHAEL MITCHELL

Si debutoi Mitchell te Lipjani?

17 February, 2019 @22:47

Te KB Lipjani, në xhiron që e lamë pas, debutoi basketbollisti i huaj i ri i ekipit, Michael Mitchell. …

YLLI - PRISHTINA

Ndeshja 2 ditëshe përfundon pa befasi

17 February, 2019 @19:31

Ndeshja derbi ndërjmet Yllit dhe Prishtinës që u ndërpre dje, ka vazhduar sot nga minuta e fundit e çerekut…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga