Të gjitha lajmet

PËRFORCIMI I RADHËS

Prizreni përforcohet me ish-lojtarin e Yllit

Prizreni përforcohet me ish-lojtarin e Yllit

4 January, 2019 @22:44

Skuadra debutuese në Superligën e Kosovës në basketboll, Prizreni, është duke e shfrytëzuar në mënyrën më të mirë afatin kalimtar dhe po përgatitet për stinorin pranveror.

Pas Ergin Groshës, Prizreni arriti marrëveshje me ish-lojtarin e Yllit, Malcom Canada.

Malcom Canada, luajti për Yllin në stinorin 2016/17 në nëntë ndeshje, gjatë të cilave ai pati mesatare prej 22.7 pikëve, 4.5 asistimeve dhe 3.1 kërcimeve për ndeshje.

Basketbollisti amerikan në nëntë ndeshje të luajtura kishte shënuar në total 205 pikë.

24 vjeçari Canada, së fundi ishte pjesë e skuadrës çeke Ostrava.

TABELA AKTUALE

Prizreni aktualisht ka bilanc prej 5 fitoreve dhe 8 humbjeve dhe gjendet në pozitën e gjashtë të Superligës.FENERBAHCE - BASKONIA

Viktima e radhës Baskonia

FOTO / euroleague

4 January, 2019 @20:43

Nënkampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, nuk po ndalet. Feneri fitoren e 12 rresht e regjistroi duke e mposhtur Baskonian me rezultat…

AMERIKANI I RADHËS TE PRISHTINA

Prishtina përforcohet me Ahmed Bashirin

Foto: via SportingNews @ google images

4 January, 2019 @16:52

Basketbollisti amerikan, Muhamad Ahmed Bashir, është lojtar i ri i Prishtinës. Sot, Prishtina njoftoi për përforcimin e ri të…

KALON TE VRESHTARËT

Fisnik Juniku lë Lipjanin për Rahovecin

4 January, 2019 @15:40

Playmakeri me përvojë në Superligë, Fisnik Juniku, në pjesën pranverore të stinorit do të vesh fanellën e Rahovecit. Njoftimin…

SPURS - RAPTORS

DeRozan triple-double dhe “mirëseardhja” për Leonardin

Fotot: Spurs/fb

4 January, 2019 @8:43

DeMar DeRozan ka regjistruar triple-double-in e parë në karrierë duke shënuar 21 pikë, 14 kërcime e 11 asistime, ndërsa San…

WARRIORS - ROCKETS

Harden i jashtëzakonshëm, shuan kampionin në vazhdime

Foto: Rockets/fb

4 January, 2019 @8:19

James Harden shënoi tre pikësh kur kishin mbetur 2.7 sekonda për të përfunduar vazhdimet e ndeshjes. Me këtë, ai…

KB VËLLAZNIMI U18

Vëllaznimi U18 shkëlqen në Suedi

3 January, 2019 @19:36

Në turneun Lundaspelen 2019, i cili po mbahet në Suedi dhe në të cilin Vëllaznimi po merr pjesë me…

E FUNDIT

Prishtina tërhiqet nga BIBL

3 January, 2019 @14:32

Skuadra e Prishtinës nuk do të merr pjesë në BIBL këtë stinor 2018/19. Njoftimin e ka publikuar para pak…

HORNETS - MAVS

Fenomeni Doncic double-double në fitoren e radhës

Foto: mavs/fb

3 January, 2019 @10:38

Dallas Mavericks ka shënuar fitore në përballje ndaj Charlotte Hornetsit 122-84, ndërsa slloveni që po kalon stinorin debutues (rookie) në…

PRIZRENI - PRISHTINA

Prishtina me vështirësi në “Sezai Surroi”

Foto: TOPSPORTI / D.SH

15 January, 2019 @18:57

Në ndeshjen e mbetur nga xhiroja e VII e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina me mjaft vështirësi ka arritur…

PRIZRENI - PRISHTINA

Ç3: Prishtina rikthen epërsinë

15 January, 2019 @18:25

Prishtina arriti ta rikthen epërsinë në çerekun e tretë kundër Prizrenit, në kuadër të ndeshjes së mbetur të xhiros së…

PJESA E PARË: PRIZRENI - PRISHTINA

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Prizreni - Prishtina

15 January, 2019 @17:45

Ka përfunduar pjesa e parë në ndehsjen Prizreni - Prishtina, në kuadër të ndeshjes së mbetur të xhiros së shtatë…

PRIZRENI - PRISHTINA

Ç1: Prizreni në epërsi pas 10 minutave

15 January, 2019 @17:16

Skuadra e Prizrenit e përfundoi çerekun e parë në epërsi me rezutlat 28-25. Elliott Cole me 9 pikë aktualisht është…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Prizreni - Prishtina

15 January, 2019 @16:52

Janë publikuar pesëshet e para të Prizrenit dhe të Prishtinës, në kuadër të ndeshjes së mbetur të xhiros së shtatë…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga