Të gjitha lajmet

PËRFORCIMI I RADHËS

Prizreni përforcohet me ish-lojtarin e Yllit

Prizreni përforcohet me ish-lojtarin e Yllit

4 January, 2019 @22:44

Skuadra debutuese në Superligën e Kosovës në basketboll, Prizreni, është duke e shfrytëzuar në mënyrën më të mirë afatin kalimtar dhe po përgatitet për stinorin pranveror.

Pas Ergin Groshës, Prizreni arriti marrëveshje me ish-lojtarin e Yllit, Malcom Canada.

Malcom Canada, luajti për Yllin në stinorin 2016/17 në nëntë ndeshje, gjatë të cilave ai pati mesatare prej 22.7 pikëve, 4.5 asistimeve dhe 3.1 kërcimeve për ndeshje.

Basketbollisti amerikan në nëntë ndeshje të luajtura kishte shënuar në total 205 pikë.

24 vjeçari Canada, së fundi ishte pjesë e skuadrës çeke Ostrava.

TABELA AKTUALE

Prizreni aktualisht ka bilanc prej 5 fitoreve dhe 8 humbjeve dhe gjendet në pozitën e gjashtë të Superligës.

TRANSFEROHET REPREZENTUESI

Shoshi te nënkampioni i FIBA Europe Cup

14 June, 2019 @12:24

Qendra e reprezentacionit të Kosovës në basketboll, Lis Shoshi, është anëtar më i ri i nënkampionit të FIBA Europe Cup…

NJOFTIMI I KB RAHOVECIT

Rahoveci aplikon në Champions

13 June, 2019 @22:24

Nënkampioni i Kosovës në basketboll dhe finalisti i Kupës së Kosovës, KB Rahoveci, ka bërë të ditur sot se zyrtarisht…

KOMUNIKATA E KB BASHKIMI

Bashkimi qartëson vështirësitë që i kaloi në stinorin 2018/19

13 June, 2019 @22:08

KB Bashkimi, përmes faqes zyrtare të ekipit në Facebook, ka lëshuar një komunikatë për media, ku ka qartësuar situatën që…

DISFATË MINIMALE

Kosova U20 mposhtet nga Maqedonia Veriore

Foto: FBK

7 June, 2019 @19:30

Basketbollistët e Kosovës U-20, te meshkujt, kanë zhvilluar një ndeshje shumë të mirë ndaj Maqedonisë Veriore U-20, në udhëtim, por…

KAMPI NACIONAL

Mbi 100 basketbollistë/e në përzgjedhje

Foto: FBK

5 June, 2019 @12:56

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) do të bëjë përzgjedhjen e basketbollistëve të grupmoshës 2005/06 për në Kampin Nacional, i…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga