Të gjitha lajmet

NGA INFORMATORI NR 38

Publikohen dënimet nga ndeshja e fundit e serisë finale

Foto: K. Derguti/ FBK/ fb

Publikohen dënimet nga ndeshja e fundit e serisë finale

15 May, 2019 @10:55

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka publikuar Informatorin e fundit të Superligës për këtë stinor 2018/19, ku ka bërë të ditura edhe dënimet e shqiptuara nga ndeshja e fundit e serisë finale të PlayOffit mes Rahovecit dhe Prishtinës.

Ndeshja e katërt e serisë që u fitua nga Prishtina dhe bardhekaltërit u bënë kampion të Kosovës, u përshkua nga një incident, ku pas përplasjes DeShon Minnis - Edmond Azemi, një person nga publiku sulmoi këtë të fundit, derisa palestra u zbraz për të vazhduar loja.

Kështu, pa i numëruar një nga një, në total klubi i Rahovecit është dënuar me 1900 euro gjobë nga FBK. Basketbollisti i tyre Deshon Minnis me 400 euro, ndërsa Fred Richardson me 300 të tjera. Nga ekipi i Prishtinës, Edmond Azemi është dënuar me 300 euro.

Përveç dënimeve me të holla, Rahoveci në sezonin e ardhshëm do të duhet të luajë edhe dy ndeshje radhazi pa prezencën e shikuesve në Mizahir Isma, ka bërë të ditur Informatori Nr 38 i Superligës.

RAHOVECI - PRISHTINA

Prishtina rikthen titullin në kryeqytet

10 May, 2019 @23:07

Skuadra e Prishtinës, duke e mposhtur Rahovecin në serinë finale të Superligës së Kosovës në basktboll me rezultat 3-1, e…

RAHOVECI - PRISHTINA

Ç3: Pas incidentit, përjashtohen 3 lojtarë

10 May, 2019 @22:37

Pas inicidentit në çerekun e tretë të ndeshjes së katërt të serisë finale të PlayOffit, tashmë referët kanë përjashtuar nga…

RAHOVECI - PRISHTINA

Sulmohet Edo, zbrazet palestra në çerek të tretë

10 May, 2019 @22:30

Në fund të çerekut të tretë u desht të zbrazet palestra. Një top i hedhur i Deshon Minnisit me qëllim…

PJESA E PARË: RAHOVECI - PRISHTINA

Epërsi dyshifrore pas 20 minutave

10 May, 2019 @21:24

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Rahoveci - Prishtina. Pas 20 minutave lojë, rezultati është 32-45 në favor të…

RAHOVECI - PRISHTINA

Ç1: +4 për Rahovecin

10 May, 2019 @21:01

Pas 10 minutave lojë në ndeshjen Rahoveci - Prishtina, rezultati aktual është 22-18 në favor të vreshtarëve. Fred Richardson me…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga