Të gjitha lajmet

RREGULLIMI I PALESTRËS

Punimet vazhdojnë, Rahoveci në pritje të palestrës

Foto: KBRahoveci/fb

Punimet vazhdojnë, Rahoveci në pritje të palestrës

31 January, 2019 @11:44

Klubi i basketbollit të Rahovecit ka postuar sot fotografi nga punimet që po bëhen në palestër.

Sipas njoftimit të shkruar punimet janë duke vazhduar intensivisht dhe pritet që ajo të bëhet gati për planin e paraparë, që aty të mbahet faza finale e Kupës së Kosovës, Final 8.

Rahoveci

Kupa e Kosovës do të mbahet prej datës 27 shkurt deri më datën 3 mars, ndërsa palestra e re është planifikuar të ketë 2 mijë e 50 ulëse.

SZOLNOKI OLAJ - PRISHTINA

Fitorja e parë e hungarezëve, rrëzon Prishtinën

Foto: fibaeuropecup/official

30 January, 2019 @20:23

Prishtina ka humbur përballjen e parafundit të fazës së dytë grupore të FIBA Europe Cup sonte. Bardhekaltërit kanë qenë…

SHIKUESHMËRIA E XHIROS XVI

“Minatori” dominon

Foto nga arkivi

30 January, 2019 @14:40

Edhe pas xhiros së XVI të Superligës në basketboll është konfirmuar se “Minatori” i Mitrovicës është palestra që mbledh më…

PARA NDESHJES SZOLNOKI - PRISHTINA

Në kërkim të fitores, për shpresa minimale

Foto: FibaEuropeCup Official

30 January, 2019 @11:36

Dueli i sontëm i Prishtinës në Hungari ndaj Szolnoki Olajit pritet të jetë i fundit me shpresë për bardhekaltërit për…

KUPA E KOSOVËS

Rahoveci prezanton llogon e Final 8

30 January, 2019 @11:15

Klubi i Rahovecit ka bërë të ditur se ka përzgjedhur llogon për ndeshjet finale të Kupës së Kosovës 2019 (Final…

DUELET E XHIROS DHE TERMINET

Terminet e ndeshjeve të xhiros XVII

30 January, 2019 @11:04

FBK ka publikuar orarin e ndeshjeve të xhiros XVII të Superligës në basketboll, që zhvillohet këtë fundjavë. Kështu, për…

TEAM OF THE WEEK 16

TOP 5-shja e javës në Superligë (XVI)

29 January, 2019 @19:32

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XVI të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

LOS ANGELES LAKERS

Kingu po kthehet!

29 January, 2019 @13:04

Një lajm shumë i mirë për Los Angeles Lakersin erdhi nga LeBron Jamesi. Super ylli LeBron James, që nga data…

STEPHEN CURRY

Historike! 40 ndeshje, 200 treshe

29 January, 2019 @12:58

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, duke e mposhtur Indiana Pacersin me rezultat 132-100, serinë e fitoreve e ngriti…

BASHKIMI

Hajrizi i kthehet Superligës, duke nënshkruar me kampionin

FOTO/ Arkiv

28 January, 2019 @17:59

Përkundër se u përfol se ishte shumë afër të kalonte te Ylli, Drilon Hajrizi ka përzgjedhur Bashkimin. Kampioni aktual i…

KAMPIONI

Bashkimi merr ish-trajnerin e Prishtinës

28 January, 2019 @17:51

Kampioni aktual i Superligës së Kosovës në basketboll, Bashkimi, arriti marrëveshje me ish-trajnerin e Prishtinës. Jeronimo Sarin, do të jetë…

ANTHONY DAVIS

Anthony Davis kërkon shkëmbim nga Pelicans

28 January, 2019 @14:34

Super ylli i New Orlenas Pelicansit, Anthony Davis, ka kërkuar largimin nga skuadra. Sipas mediave amerikane, Davis nuk e zgjati…

TALENTI SLLOVEN

Doncic në histori të NBA-së

28 January, 2019 @11:21

Talenti slloven, Luka Doncic, po vazhdon shkëlqimin e tij në ligën më të fortë në botë NBA. Krahas humbjes nga…

PRIZRENI - BOREA

Prizreni me gjysmë force mposht pejanët

27 January, 2019 @20:29

Skuadra e Prizrenit pa telashe arriti ta mposhtë Borean me rezultat 99-70. Që nga fillimi i ndeshjes deri në…

GAME 1: PRISHTINA - BASHKIMI

Bindshëm, për 1-0 në seri

TOPSPORTI / ARKIV

23 April, 2019 @20:53

Skuadrës së Prishtinës i ka takuar ndeshja e parë e serisë gjysmëfinale ndërmjet kryeqytetasve dhe skuadrës së Bashkimit, kampionit në…

GAME 1: YLLI - RAHOVECI

Festë ‘vreshtare’ në Suharekë, Rahoveci merr epërsinë

23 April, 2019 @20:44

Një ndeshje fantastike është zhvilluar sonte mes Yllit dhe Rahovecit në Suharekë! Skuadrat në fjalë dhuruan një ndeshje mjaft emocionuese…

Ç3: PRISHTINA - BASHKIMI

Prishtina thellon epërsinë para çerekut të fundit

23 April, 2019 @20:22

Bashkimit i ka mbetur vetëm sa për sy e faqe të luaj çerekun e fundit të takimit përballë Prishtinës. Epërsia…

Ç3: YLLI - RAHOVECI

Ylli ruan epërsinë edhe në çerekun e tretë

23 April, 2019 @20:18

Skuadra e Yllit ka ruajtur epërsinë para fillimit të çerekut të fundit në ndeshjen e PlayOffit kundër Rahovecit. Suharekasit tani…

Ç2: PRISHTINA - BASHKIMI

Prishtina bën dallimin në pjesën e parë

23 April, 2019 @19:46

Prishtina e ka përfunduar me 20 pikë epërsi dallim pjesën e parë të ndeshjes gjysmëfinale të PlayOffit kundër kampionit aktual,…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga